MagazinManşet

Ayşe Özyılmazel’den Ali Ağaoğlu’na tazminat davası

Yayınladığı bir köşe yazısının ardından karşılaştığı tepki nedeniyle Ali Ağaoğlu’na hakaret davası açan Ayşe Özyılmazel 250 bin liralık manevi tazminat talep etti.

Ünlü şarkıcı Neco’nun kızı Ayşe Özyılmazel, işadamı Ali Ağaoğlu’na 250 bin liralık manevi tazminat davası açmasıyla gündeme geldi. Özyılmazel, avukatı Altın Mimir aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

Köşesinde yazdığı bir yazı nedeniyle Ali Ağaoğlu’ndan hakaret içerikli e-posta aldığını iddia eden Ayşe Özyılmazel dilekçesinde yer alan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada 25 Şubat 2016 günü köşesinde yayımlanan “Türk dizilerinin sebep olduğu 10 şey” başlıklı yazısının ardından Ağaoğlu’nun e-posta hesabından kendisine ağır hakaretler içeren mesaj gönderdiğini iddia etti.

Özyılmazel’in avukatı Altın Mimir basın mensuplarının sorularını “Ali Ağaoğlu müvekkilime, ‘ahlaksız, iffetsiz’ anlamına gelecek şekilde açıkça hakaret etmiştir. Ağaoğlu’ndan Özyılmazel’inkişilik haklarına yönelik aşağılayıcı, küçük düşürücü hakaret içerikli sözler kullanması nedeniyle 250 bin liramanevi tazminatın tahsilini talep ediyoruz” şeklinde cevapladı.

Ayşe Özyılmazel Sabah gazetesindeki köşe yazısında “Dizileri izleye izleye ayarlarımızı bozduk, bilmem farkında mısınız? Ha daha önce ayarlarımız çok mu iyiydi, işte o tartışılır. Ve fakat hayatımızın gerçeğinin dizilerle eşzamanlı gittiğinin de farkındayız hani. Dizilerde olan hiçbir şeyin seyirciyi şaşırtamaması, tam da bu yüzden. Üşenmedim çıkarttım, buyrun dizilerin sebep olduğu 10 şey: ” diyerek başladığı uzun bir analiz kaleme almıştı.

İddialara göre yazının içeriğinden dolayı Ayşe Özyılmazel’e hakaret içeren mesajlar gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu