MedyaYerli Dizi

Ayşe Özyılmazel, Gülizar’ı ilk bölümüyle ağır eleştirdi:”Çağan Irmak böyle dizi yönetecekse…!”

Sabah yazarı Ayşe Özyılmazel’in bugün köşesinde ele aldığı konulardan biri de Çağan Irmak’ın Kanal D’de ilk bölümü yayınlanan iddialı dizisi Gülizar’dı. Yayınlandığı ilk bölümüyle büyük hayal kırıklığı yaşayan dizi, reyting listesinin zirvesinden uzakta bir performans sergiledi. Gülizar’ın dizisinin hayal kırıklığına uğrattığı isimlerden birisi de Sabah gazetesi yazarı Ayşe Özyılmazel oldu.

ÖZYILMAZEL: “15-20 DAKİKA DAYANABİLDİM”

Kanal D’nin büyük umutlarla ekrana sürdüğü, başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Berk Cankat’ın oynadığı Gülizar dizisi ilk bölümüyle reyting listesinde kendisinden bekleneni vermekten uzak bir performans sergiledi. Dizi, Total/Genel kategorisinde 12.; AB’de ise 5. sırada yer aldı.

“DAĞ FARE DOĞURDU”

Oldukça sert ifadelerle dizinin yönetmeni Çağan Irmak’a yüklenen Ayşe Özyılmazel, “Dağ fare doğurdu” başlıklı yazısında “sorunun sadece reyting olmadığını dile getirerek bu işin arkasında Çağan Irmak olduğuna kimse inanmaz” diye yazdı.

Gülizar dizisine 15-20 dakika dayanabildiğini ifade eden Özyılmazel’in “Çağan Irmak, böyle dizi yönetecekse hiç yönetmesin” şeklindeki yorumu da dikkatlerden kaçmadı.

İşte, Ayşe Yılmazel’in o Gülizar’la ilgili o sert yazısı:


AYŞE ÖZYILMAZEL/DAĞ FARE DOĞURDU

Proje Çağan Irmak’ın olunca, yönetmen Çağan Irmak olunca, başrolde genç yetenek Farah Zeynep Abdullah oynayınca; insan izleyeceği dizinin kendisini ekran karşısına çivileyeceğini zannediyor tabii. Zannetmez mi hiç?
Biz de zannettik, cumartesi akşamı ilk bölümü yayınlanan ‘Gülizar’ı izleyelim dedik. Gelin görün ki izlemek ne mümkün.
Çağan Irmak böyle dizi yönetecekse hiç yönetmesin, yüreğimize sızılar salmasın. Bu kadar kötü oyunculuklar, böylesine demode çekimler, diyaloglar olamaz. Artık dizilerimiz sinemamızla kapışırken, bu işin arkasında Çağan Irmak olduğuna kimse inanmaz.
‘Gülizar’a 15-20 dakika dayanabildim.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu