Medya

Ayşenur Arslan’dan gözaltı açıklaması…Halk TV’ye konuştu

Gazeteci Ayşenur Arslan, Eskişehir’de gözaltına alındı. Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada konuya açıklık getirdi.

Halk TV programcısı Ayşenur Arslan hakkında, Ankara 40 Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki bir davaya katılmadığı gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldığı, Arslan’ın bu nedenle Eskişehir’de gözaltına alındığı öğrenildi.

Ayşenur Arslan bir imza günü için gittiği Eskişehir’de gözaltına alındı. Halk TV’ye konuşan Ayşenur Arslan “Şu anda ben oteldeyim bir problem yok. Gözaltı işlemi sona erdi, yarın ifade vermeye gideceğim” diye konuştu.

CHP’li Barış Yarkadaş ise Ayşenur Arslan’la konuştuğunu söyleyerek şu bilgiyi aktardı:

“Ayşenur Arslan’la konuştum. Eskişehir Abacı Otel’e giriş yaptıktan on dakika sonra sivil ve resmi polisler gelmiş ve yakalama kararı olduğunu söylemiş. Ardından polis yetkilisiyle de konuştum. 2018’de açılan bir davadan dolayı işlem yaptıklarını söyledi.”

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Arslan’ın bu gece gözaltında tutulacağını açıkladı. Sevinç, “Adli Tıp’a götürülecek. Sürmekte olan bir davaya ilişkin gözaltına alındı. Gözaltına almadan tebligat da yapılabilirdi. Türk medyasının ablasının bu şekilde gözaltına alınması artık ayıp. Ayşenur Arslan dün de ekrandaydı, bu sabah da ekrandaydı. Umarım bir an önce bırakırlar” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu