Gündem

Azerbaycan’da kara gün 12 şehit

Azerbaycan’dan kara haber geldi. Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında yaşanan çatışmada 12 askerin şehit olduğu bildirildi.

Bugün Azerbaycan- Ermenistan sınırında yaşanan çatışma neticesinde 12 Azerbaycan askerinin, 100’den fazla Ermeni askerinin öldürüldüğü Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada dile getirildi. Dün gece saatlerinden itibaren Ermenistan tarafının, tüm cephe hattı boyunca çatışmaların sürdüğünün belirtildiği açıklamada; Ağdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzuli’de top, havan ve roketatar aracılığı ile yoğun şekilde ateşkesi ihlalinin gerçekleştiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada  “Azerbaycan ordusu, Ermeni işgali altındaki bazı stratejik bölgeleri geri aldı. Çatışmalarda 12 Azerbaycan askeri şehit oldu” ifadelerine yer verildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan savunmasının ön hattında ve derinliklerinde toplanan askeri hedeflerin koordinatlarının önceden belirlendiği, hedeflere uzun menzilli silahlarla yapılan saldırı sonucunda  çok sayıda askeri araç, askeri personel ve diğer askeri mühimmatın yok edildiği açıklandı.

Ayrıca çatışmalarda Ermenilere ait 6 adet tank, 15-dek roket atar ve askeri mühimmatlarının imha edildiği bununla birlikte yüzden fazla Ermeni askerinin yaralandığı açıklandı.
Bakanlıktan gelen bilgiler arasında ayrıca; Ermeni mevzilerine hava operasyonu sırasında operasyona dahil edilen 1 adet Mi-24 tipli helikopterin düşman tarafından vurulduğu ve 1 adet tankın mayın patlaması sonucunda kullanılmaz hale geldiği bilgileri ile Ermenistan tarafından sivil yerleşim alanlarına top atışı ve büyük çaplı silahlarla ateş açılması sonucunda, 1 sivilin yaşamını kaybettiği ve bir sivilin de yaralandığı bilgileri de yer aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu