Magazin

Baba Candır’ın son bomba transferi Dilara Gönder kimdir?

Spor spikerliğinden, dizi setlerine… Adını spor spikerliği ile duyuran bir dönem de radyoculuk yapan Dilara Gönder dizi setlerini çok sevdi. Daha önce de dizilerde rol alan Dilara Gönder şimdilerde TRT1’in sevilen dizisi Baba Candır ile birlikte oyunculuk kariyerine devam ediyor. Dilara Gönder kimdir?

Sporseverler onun adını Ntvspor’da spor spikeri olarak tanıdı. Ancak o dizi setlerinin de aranan ismi olmayı başardı. Dilara Gönder, Kanal D’de ekrana gelen “Ne Diyosuun”da ardından Star TV’de yayınlanan “Sil Baştan” dizisinde  rol almıştı. Son projesi ise TRT1’in sevilen dizisi Baba Candır oldu.

2486095

Dilara Gönder Kimdir? 

Dilara Gönder İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden ve ardından Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden mezun oldu.
Aydın Doğan Vakfı’nın düzenlemiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması’na okul radyosunda yayımlanan “DinleBul” adındaki programla katıldı. Programı radyo dalında birinci seçildi. FBTV’de “MusicBox” isimli programla sunuculuk hayatına başladı.

2007 yılına kadar bu kanalda çalıştı. 2007’de Lig TV’ye transfer oldu ve 2,5 yıl çalıştı. Ardından TRT’de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli röportajlar yaptı.

2010 yılında NTV Spor’a transfer oldu. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

2014 yılında Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan Ne Diyosuun adlı dizide rol aldı. Bu aynı zamanda Gönder’in ilk oyunculuk deneyimiydi. Son olarak Star tv’de yayınlanan Sil Baştan dizisinde Gizem Dereli karakterini canlandıran Gönder, oyunculuk kariyerine TRT dizisiyle devam ediyor.

Gönder, dizinin bu haftaki bölümünde izleyicilerin karşısına çıkacak.

Başa dön tuşu