ManşetYerli Dizi

Baba Candır dizisinde Bakan Sema Ramazanoğlu sürprizi

TRT1’in sevilen dizi Baba Candır’ın bu akşamki (6 Mart Pazar) günü yayınlanan 29. bölümünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu sürprizi yaşandı. Bakan Ramazanoğlu, Bab Candır’da oynadı ve Alo 183 hattının önemine dikkat çekti.

Dizide yer aldığı sahnede Alo 183 hattının ne işe yaradığını ve neden önemli olduğunu anlatan Sema Ramazanoğlu, yaklaşık 5 dakika süren dizideki sahnesinin çekimlerine 0013 plaka nolu resmi aracıyla katıldı.

Oldukça sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Ramazanoğlu, sahnedeki diyalog gereği Alo 183 hattı nedir sorusuna cevap verdi.

Sema Ramazanoğlu özetle; “Alo 183 sosyal destek, yardım hattıdır. Bu hattan uzman psikologlardan yardım alınabiliyor. Kadın ve çocukların istismar edilmesi ya da şiddet görmesi durumunda bu yardım hattından devlet yetkililerine ulaşabiliyor. Acil durumlarda ise bu hattan polis ya da jandarmaya ulaşmak mümkün oluyor” açıklamasını yaptı.

Bakan Sema Ramazanoğlu son sahnesinde “Baba candır, çocuklar candır aile candır” ifadesiyle aile kavramının önemine vurgu yaptı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu