Yerli Dizi

Baba Candır’ın yeni sezona başlama tarihi belli oldu

TRT1’de yayınlanan ve geçtiğimiz sezon kendisine özgü bir tv izleyicisi yakalayan Baba Candır dizisinin yeni sezon başlama tarihi belli oldu. Yenis sezon fragmanı da yayınlanan Baba Candır, Pazar akşamlarının alternatif dizilerinden birisi olacak.Baba Candır, pazar akşamları ATV’de yayınlanan Seviyor Sevmiyor, Fox TV’nin dizisi O Hayat Benim ve Show TV’de yayınlanan Arkadaşlar İyidir gibi dizilerle reyting rekabetine girecek.

BABA CANDIR 9 EKİM PAZAR GÜNÜ SEZONU AÇIYOR

MF Yapım’ın yapımcılığında çekilen dizinin ilk bölümü 9 Ekim Pazar günü TRT1’den yayınlanacak. Dizide Uraz Kaygılaroğlu, Berna Koraltürk, Özgün Karaman, Melis Tüzüngüç, Settar Tanrıöğen, Tolga Pancaroğlu gibi oyuncular yer alıyor.

Baba Candır’ın yönetmenliğini 35. bölüme kadar Yusuf Pirhasan üstleniyordu. Ardından geçtiğimiz Nisan ayında dizide yönetmen değişikliği yaşandı. 35. bölümden itibaren Kertenkele ve Kış Güneşi dizilerinde yönetmenlik yapan Murat Onbul Baba Candır’ın yönetmenliğini yapıyor.

BABA CANDIR KORE DİZİSİNDEN UYARLAMA

Baba Candır, orijinal adı ‘What Happens To My Family’ olan Kore uyarlaması bir komedi dizisi. Dizinin senaryosunu uyarlayan isim işse Tayfun Güneyer.

Baba Candır’ın proje tasarımı ise MF’nin sahibi de olan Faruk Bayhan’a ait.

BABA CANDIR’IN KONUSU

2 Ağustos 2015’te ekran macerasına başlayan dizinin konusu şöyle:

Salih isimli bir yufkacı eşini kaybettikten sonra üç çocuğuna hem babalık hem annelik hem de “hayat koçluğu” yapmak zorundadır. Evinde çocuklarıyla ve kardeşiyle birlikte hayatını sürdürmektedir. Ev halkına daha sonra Ürgüp’ten gelen Ceylan da katılır.  Ceylan, 11 yaşında Kapadokya kıyısındaki nehirde boğulmak üzere olan bir çocuğun hayatını kurtarır ve çocuk Ceylan’a 11 yıl sonra onunla evlenmek için Ulus Parkında buluşacaklarına dair söz verir. Ceylan bu çocuğun evin en küçüğü Emrecan olduğunu düşünür ama aslında Emrecan’ın arkadaşı Rüzgar’dır. Rüzgar kendisini Ceylan’a Emrecan diye tanıtmıştır. Emrecan daha sonra Ceylan’a aşık olacak ve evlenme teklif edecektir. Egemen, bir doktor olmuştur. Çalıştığı hastanenin sahibinin kızı Aslı ile evlenir. Ece, özel bir şirkette başkanın yönetici asistanıdır. Şirketin sahibi Hasan Bey’in oğlu Haluk ile ilerleyen bölümlerde bir ask yaşarlar.

Baba Candır yeni sezon fragmanı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu