Sinema

Baba Parası’nın yükü Ahmet Kural’ın omuzlarında…Dublör kullanmadı

Selçuk Aydemir’in senaristliği ve yönetmenliğini üstlendiği Baba Parası filmi, vizyona çıkmak için gün sayıyor. Ahmet Kural’ın ağırlıklı rollerde yer aldığı filmde ünlü oyuncu farklı rolleri oynayacak. Kadın rolünde sevenlerine sürpriz yapan Kural’ın diğer bir ilginç rolü de Kıbrıslı Selim olacak. Ünlü oyuncu, aksiyon sahnelerinde ise dublör kullanmadı.

ROLDEN ROLE GİRDİ

Ahmet Kural, başrolünü üstlendiği “Baba Parası” filminde birden fazla rolle izleyici karşısına çıkacak. Ahmet Kural, son filmi Baba Parası’nda kadın rolü de oynadı.

Ahmet Kural, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği filmde Murat Cemcir’le başrolü üstlenen Ahmet Kural, üç farklı karakteri canlandırdı. Kural, rolleriyle ilgili olarak “Kadını oynamak, fiziki ve ruhsal hazırlık istiyor. Öte yandan şivesiyle apayrı bir komiklik yaşatan Kıbrıslı taksi şoförü Selim’i oynadım.Finalde de sürpriz bir karakter var. Birbirinden tamamen farklı bu üç tipi aynı yapımda oynamak, zor olduğu kadar büyük bir şanstı.” dedi.

DUBLÖRSÜZ OYNADI

Filmin başrol oyuncularından Ahmet Kural, filmdeki zorluk derecesi yüksek sahnelerde dublörsüz oynadı. Filmde Kıbrıslı Selim tipiyle karşımıza çıkan Ahmet Kural filmdeki sıra dışı sahneleri için şunları söyledi:

blank

“Yeni sezona hazırlanan bir sporcu gibi profesyonel bir eğitmen eşliğinde çalıştım. Çekimler öncesinde ve çekimler sırasında her gün dört saatim, salonda geçti. Sabahın erken saatlerinde düzenli koşu yaptım. Böylesine sıkı bir biçimde hazırlanınca, o sahnelerin hakkını vermek zor olmadı. Dublörümüz vardı ama ona gerek kalmadan Kıbrıslı Selim olarak rolümü oynadım.”

Ahmet Kural, yerden metrelerce sıçrayıp hareket halindeki aracın önüne atlayışıyla aksiyon ustası Hollywood oyuncularını aratmadı. Kahkaha dozu yüksek Baba Parası, düşmeyen temposuyla 1 Ocak 2020’de izleyicisiyle buluşacak.

blank

Başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin, Özgür Emre Yıldırım, Deniz Barut, Giray Altınok, Ayhan Taş, Osman Alkaş’ın yer aldığı filmin yapımcılığını TR 40 33 Productions üstleniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu