Yerli Dizi

Bahtiyar Ölmez, Kemal Sunal’ın oynadığı Gerzek Şaban’ı anımsattı

ATV’nin yeni dizisi Bahtiyar Ölmez, bu akşam ilk bölümüyle ekranlara geldi. Yetkin Dikinciler, Hande Subaşı’nın başrolleri paylaştığı dizi Kemal Sunal’ın yıllar önce başrolünü oynadığı Gerzek Şaban filminin senaryosu ile benzerlik gösteriyor. O filmde de Kemal Sunal birisi mafya babası olmak üzere iki ayrı rolde oynamıştı. Bahtiyar Ölmez dizisinde de Yetkin Dikinciler birisi mafya babası olmak üzere iki rolde ekrana geliyor.

YETKİN DİKİNCİLER KEMAL SUNAL GİBİ İKİ ROLDE

80’li yıllarda ünlü yönetmen Natuk Baytan’ın çektiği Gerzek Şaban filminin senaryosunu ise Erdoğan Tünaş yazmıştı. Gerzek Şaban ve Bahtiyar Ölmez arasında bazı konulardaki hikaye benzerliği dikkatlerden kaçmadı.

Bahtiyar Ölmez dizisinde ünlü oyuncu Yetkin Dikinciler, “Rıfat Baba” lakaplı bir mafya babasını canlandırırken aynı zamanda diziye adını veren Bahtiyar Ölmez karakterini de canlandırıyor.

Rıfat  Baba, dizinin ilk bölümünde düşmanı tarafından öldürülerek saf dışı kalıyor. Yetkin Dikinciler, ikinci bölümden itibaren yoluna sadece Bahtiyar Ölmez karakteriyle devam edecek.

Rıfat Baba, sert mizaçlı acımasız ve kaba bir mafya babası. Oysa Bahtiyar Ölmez ise tam zıt naif ve sevecen hatta saf bir karakter olarak öne çıkıyor.

Gerzek Şaban dizisinde de Kemal Sunal, hem bir mafya babasını hem de filmlerde figüranlık yapan bir garibanı canlandırıyordu.

BAHTİYAR ÖLMEZ’İN GENEL HİKAYESİ

Eski İstanbul semtlerinden birinde  kendi halinde mütevazı bir yaşantısı olan Bahtiyar Ölmez, babasının mezarcılık işlerinde çalışır. Görevi cenaze nakil aracı şoförlüğüdür. Babasının tüm birikimini büyük umutlarla devekuşu işine yatıran Bahtiyar’ı kötü bir sürpriz beklemektedir. Bahtiyar, dolandırıldığını anlamakta gecikmez. Hayallerini ve babasının tüm birikimini kaybetmenin öfkesini yaşar.

Sürpriz gelişen olayların sonucunda Bahtiyar Ölmez’in hayatı bir daha geri dönülmez biçimde değişir. Artık bundan sonra kendisine tıpa tıp benzeyen ünlü mafya babası Rıfat Çakar’ın hayatını yaşamak zorunda kalacaktır. Yani, başkasının dostu, başkasının düşmanı, başkasının oğlu, başkasının babası, en önemlisi de başkasının eşi olacaktır.

Bahtiyar Ölmez, Rıfat Çakar’ın yeraltı dünyasında yükselmek için ünlü baronlardan Aytekin Yavuz’un kızı Aylin’le karşılıklı çıkar ilişkisi çerçevesinde “sahte evlilik” yaptığından habersizdir. Sahte Rıfat Çakar olarak “sahte bir evliliğin” içine düşen kahramanımız, Rıfat Çakar’ın azılı düşmanı (Aylin’in eski sevgilisi) Çivi Fuat’la da kıyasıya rekabet içine girecektir. Bahtiyar Ölmez iki hayat arasında sıkışır kalır. Bir yandan babasının ve kız kardeşinin de içinde yer aldığı “eski hayatını” idare etmeye çalışırken, diğer yandan “yeni hayatına” uyum sağlamayı başarabilecek midir? En ufak hatanın kendisinin ve sevdiklerinin hayatına mal olacağını bilen kahramanımızı heyecan ve komedi dolu sayısız macera beklemektedir.

MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu