İnternet

Bakan Ahmet Arslan’dan yerli ve milli arama motoru müjdesi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan yerli ve mili arama motoru müjdesi…  Bakan Arslan, internet arama motoru için yerli ve milli bir ürün geliştirme noktasında çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

TÜRKİYE’NİN ÖZLEMİ YERLİ VE MİLLİ ARAMA MOTORU

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bu açıklamayı “5G ve Ötesi Teknolojileri Konferansı”nda medya mensuplarıyla paylaştı. Burada bir konuşma yapan Bakan Arslan; Türkiye’nin dünyadaki arama motoru uygulamalarıyla rekabet edebilecek yerli ürün için çalışma başlattığını açıkladı.

Yerli arama motorunun gelişimine katkı sunanlara her türlü desteği vereceklerini söyleyen Bakan Arslan, “Kopyalayanı aranızda barındırmayın” dedi.

Arslan, kullanıcıların günde birden fazla kullandığı hizmetlerin başında arama motorlarının geldiği ifade ederek ” dünyadaki bu pazarın yüzde 98’ini 4 oyuncu elinde bulunduruyor.” dedi. Arslan, arama motoru hizmetinin  ticari olmasının yanı sıra stratejik öneme sahip olmasının altını çizerek dünyadaki uygulamalarla rekabet edebilecek yerli ve milli bir arama motoru çalışmasını başlattıklarını kaydetti.

“GELİN BERABER YÜRÜYELİM”

Bakan Arslan, bu konuyla ilgili bakanlık olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Çözüm ortağı olmayı düşünenlere seslenen Arslan “gelin bu alanda beraber yürüyelim “çağrısı yaptı.

Arslan, bir yerlerden kopyalamak suretiyle yapılan işlere itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizerek düşündükleri şeyin bu olmadığını anlattı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu