GündemManşetMedya

Bakan Fikri Işık’ın makam aracını şehit çocuğunun sünnetine tahsis etmesi algı operasyonuna malzeme yapıldı

Bugün medyada çıkan “Bakan Fikri Işık’ın makam aracı sünnet arabası yapıldı” haberi sosyal medyayı adeta ikiye böldü. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, makam aracını şehit çocuğunun sünnet düğünü için tahsis etti. Söz konusu haberin bazı haber sitelerinde algı operasyonu amacıyla kullanılması dikkat çekti. Haberde kullanılan başlık sanki Bakan Işık’ın keyfi bir biçimde makam aracını sünnet arabası yaptırmış gibi takdim edilmesi sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

BAKAN FİKRİ IŞIK’IN MAKAM ARACI ÜZERİNDEN SUİSTİMAL

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Hakkari’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Üsteğmen Serkan Çakal’ın 9 yaşındaki oğlu Metehan’ın sünnet düğünü için makam aracını tahsis etmesi takdirle karşılaşırken haber üzerinden yapılan algı operasyonu dikkati çekti.

Bakan Işık’ın aracını şehit oğlu için tahsis ettiği detayı başlıkta verilmeyince algı operasyonu açıkça kendisini belli etti.

Bazı internet siteleri söz birliği etmişçesine aynı başlığı kullandılar. Haberin altına yapılan kullanıcı yorumlarında net bir kamplaşma yaşandığı görüldü. Anlaşılan yapılan operasyon amacına ulaşmıştı.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu