Gündem

Bakan Selçuk’tan dikkat çeken Mavi Balina ve Momo yorumu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ölümlere neden olan Mavi Balina ve Momo oyunu hakkında çarpıcı açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye ve dünyada onlarca çocuğun ölümüne neden olan Mavi Balina ve Momo oyunu hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu.  Bakan Selçuk, Mavi Balina ve Momo’nun oyun değil siber saldırı olduğunu söyledi.

OYUN DEĞİL SİBER SALDIRI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Samsun’da düzenlenen 13. Uluslararası Robot Yarışması programına katıldı.

Onlarca çocuğun ölümüne neden olan Mavi Balina ve Momo oyunlarını hatırlatan Ziya Selçuk, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı olarak hareket ettiklerini ve çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bakan ölümlere neden olan oyunlar için şu ifadeyi kullandı: “Mavi Balina ya da Momo gibi çeşitli oyun tabir edilen yazılımlar aslında bir oyun değildir. Bunlar çeşitli kişilerin, kuruluşların gençler ve çocuklar üzerinde uyguladığı bir siber saldırıdır.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu