Bakanlık 1250 Lira Ödemeyi Ne Zaman Yatıracak? Eylül Ayı Aile Destek Ödemesi Tarihi

Dar gelirliler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Aile Destek Programı devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yıl sonuna kadar uzatılan ödemeler, her ay dar gelirlinin hesabına yatarak maddi destek sağlıyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahipleri için daha eşit fırsatlar yaratılırken, ödemelerin Eylül’ün kaçında yatacağı merak ediliyor.

Eylül ayının ilk haftasını geride bırakmaya hazırlanırken, her ay verilen aile destek ödemeleri aramalarda hız kazandı. Dar gelirlilere her ay 850 TL ile 1250 TL arasında yapılan ödemeler, Eylül ayında da merak edildi. Peki, ihtiyaç sahiplerinin yıl sonuna kadar faydalanabileceği desteğin Eylül ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak?

Eylül Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Temmuz ayında bitmesi planlanan aile destek ödemelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resmi Gazete’de imzalı uzatma kararını yayımladı. Böylelikle de programın 1 yıl daha uzadığı öğrenildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinesinde verilen aile destek ödemeleri, Ağustos ayının 15’inde hesaplara yatırılmaya başlamıştı. Bu nedenle, Eylül ayının da 15’inde yatmaya başlaması bekleniyor. Ancak şimdilik konuyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş bir takvim paylaşmadı. Paylaştığında bizler de bildiriyor olacağız.

Eylül Ayı Aile Destek Ödemesi Tutarı Ne Kadar?

Aile Destek Programı kapsamındaki aile destek ödemeleri, hanede kişi başına düşen gelir aralığına göre verilmektedir. 850 lira ile 1250 lira arasında değişen tutarlar, kişi başına düşen gelir göre şöyledir:

  • Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL ve altında olanlar: 1.250 TL alır.
  • Hanede kişi başına düşen gelir 450 TL üzerinde, 911,15 TL altında olanlar: 1.100 TL alır.
  • Hanede kişi başına düşen gelir 911,15 TL üzerinde, 1372,30 TL altında olanlar: 950 TL alır.
  • Hanede kişi başına düşen gelir 1372,30 TL üzerinde, 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir