Bakanlık Başvurana 12 Ay Boyunca 3500 Lira Ödüyor! Eylül Ayı SED Ödemesi Ne Zaman Yatacak?

Eylül’ün ilk haftasının bitmesine az bir süre kala gözler Eylül ayı SED ödemelerine çevrildi.

Eylül ayının gelişiyle birlikte okulların açılmasına az bir süre kaldı. Öğrencilerin heyecanla beklediği 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemini öncesinde kırtasiye masrafları gündeme geldi. Çocuklarını okula eksiksiz bir şekilde göndermek isteyip imkanı olmayan veliler için harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise SED yardımını duyurdu. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) olarak da bilinen bu program kapsamında, dar gelirlilere yardım parası verileceği aktarıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ağustos ödemelerinde 575 milyon TL’yi çocuklara dağıttığını aktarırken gözler Eylül’e çevrildi. SED’den yararlanan çocukların ailelerine yatırılacak tutar henüz açıklanmazken, Eylül ayı ödeme tarihleri merak edildi. Peki Eylül ayı SED ödemesi ne zaman yatacak?

Eylül Ayı SED Ödemeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 12 ay boyunca dar gelirli ailelere çocukları için yatırılan SED ödemeleri tam gaz devam ediyor! Program kapsamında öğrenciler için çok daha eşit fırsatlar yaratmak isteyen bakanlık, her ay düzenli olarak Tarımsal Destek Ödemesi’nde olduğu gibi, maddi destek sağlıyor.

Geçtiğimiz ay 575 milyon liralık SED ödemesi yaptığını aktaran Bakanlık, ödemelere Ağustos’un 15’inde başlamıştı. Bu kapsamda Eylül ayı ödemelerinin de 15’inde yapılması bekleniyor. Ancak net bir takvim bulunmadığından kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Eylül Ayı SED Ödemesi Kaç Lira?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Eylül ayında yapacağı SED ödemelerinin tutarı ile ilgili net bir rakam yok. Ancak geçtiğimiz ay toplam 575 milyon lira paylaştırılmış ve çocuk başına ortalam 3571 lira düşmüştü. Bu ayla ilgili herhangi bir veri paylaşılmazken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın önceki açıklamalarındaki sözlerine göre ortalama destek miktarı yine aynı olacak. Yani bu ay da çocuklar için dar gelirli ailelere 3571 lira civarında bir destek yatırılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir