Bakanlık Hak Sahiplerine 4629 TL Veriyor! Sosyal Yardım Ödemeleri Düzenli Olarak Vatandaşların Hesabına Yatıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın toplumun farklı kesimlerine verdiği sosyal yardım ödemeleri ile ilgili araştırmalar ağustos ayında da devam ediyor.

Ağustos ayının ortasında açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplumun farklı kesimlerinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ilave kaynak aktarıldığını açıklamıştı. Söz konusu ilave kaynağın yanı sıra, temmuz ayında memur maaş katsayısına göre artan ve 5097 TL seviyesine çıkan evde bakım maaşı, sosyal ve ekonomik destek ödemesi, aile destek programı ödemeleri ağustos ayının ortalarında hak sahibi vatandaşların hesaplarına aktarıldı. Bakanlığın sağladığı destek ödemelerini ardından, çeşitli sosyal yardımların güncel tutarları merak konusu oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Destek Ödemesi

Sosyal yardım ödemelerinin güncel tutarları ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş temmuz ayında memur maaş zammının netlik kazanmasının ardından açıklamalarda bulundu. Ocak ayında ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sosyal yardım ödemelerine memur maaş katsayısına göre zam yapılırken, farklı destek ödemelerinden faydalanan vatandaşlar da sosyal yardımların güncel tutarlarını araştırmaya başladılar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı’nın açıklamasına göre, orta silikozis aylığı 3.938TL’den 4.629 TL’ye çıktı. Söz konusu destek ödemesi, bundan sonra hak sahibi vatandaşların hesaplarına zamlı olarak aktarılacak.

Aile Destek Ödemelerine Zam Yapılacak Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çeşitli sosyal yardım ödemelerinde memur maaş zammını netlik kazanmasını ardından artışa gitti. Evde bakım maaşı, engelli ve yaşlı aylığı, işe başlama yardımı gibi ödemelere zam yapılırken, aile destek programı ödemelerinden faydalanan kişiler de artış yaşanıp yaşanmayacağı ile ilgili araştırmalar yapmaya başladılar. Aile destek programı ödemeleri, ağustos ayı ortasında hak sahibi kişilerin hesaplarına aktarılırken, ödemelere zam yapılmadı. Aile destek programı ödemelerinde artış olacağına dair resmi bir açıklama gelmediği için önümüzdeki süreçte de hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre 850 TL ile 1250 TL arasında değişen tutarlarda ödemelerin yapılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir