GündemMagazinManşet

Barbaros Şansal’a verilen ceza ile ilgili flaş gelişme

Mahkemeden modacı Barbaros Şansal’ın 6 ay 20 gün hapis cezasına onama kararı çıktı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (istinaf) 2. Ceza Dairesi, sosyal medyadaki Türk halkını küçük düşürmeye ve aşağılamaya yönelik paylaşımları nedeniyle yargılandığı davada, “Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama” suçundan 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan modacı Barbaros Şansal’ın cezasını onadığı haber veriliyor.

ŞANSAL’IN CEZASI RESMİYET KAZANDI

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Barbaros Şansal’ın sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesince “Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama” suçundan 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldığı davaya ilişkin Şansal’ın avukatınca yapılan itiraz başvurusunun incelemesini tamamladı.

İTİRAZ REDDEDİLDİ

Dosya üzerindeki incelemesini tamamlayan daire, kararında sanık Şansal’ın sosyal paylaşım sitelerindeki video içeriğinde sarfettiği sözlerin Türk milletini aşağılar mahiyette olduğu ve eylemin aleni şekilde gerçekleştiğinin sabit olduğu belirtildi.

Yerel mahkemece belirlenen suç nitelendirmesinde isabetsizlik görülmediği aktarılan kararda, bu nedenle sanık avukatının istinaf talebinin yerinde görülmeyerek istinaf başvurusunun esastan reddine karar verildiği vurgulandı.

Öte yandan dairenin oy birliğiyle aldığı karar kesin olmak üzere verildi.

ŞANSAL NE YAZMIŞTI?

Barbaros Şansal’ın ceza almasına neden olan sosyal medya hesabından yazdığı ifadeler ve de paylaştığı videodaki sarfettiği laflar olmuştu.

Barbaros Şansal, sosyal medyadaki hesabından “B*kunda boğul Türkiye” diye seslenerek “Tabii, tabii davası olmaz! 2017 hepinize g…., mutlu yıllar. Derin nefes alın yan yatın, kendinizi serbest bırakın” ifadelerini kullanmıştı.

Şansal, Reina katliamında da paylaştığı kışkırtıcı paylaşımlarla yine tepkileri üzerine çekmişti. Bunun gibi Barbaros Şansal’ın birçok tepki çeken paylaşımı bulunuyor.

blank

Barbaros Şansal Türk halkına hakaretler yağdırdı

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu