Müzik

Başarılı popçu Burcu Güneş, Mevlana’nın şiirini beste yapıp birlik mesajı verdi

Başarılı poçu Burcu Güneş’in, DMC etiketiyle yayınlanan ve Mevlana’ya ait “Birliğe Ulaş” isimli şiirinden esinlenerek yaptığı tekli çalışmasının video klibi yayınlandı. Ülkede yaşanan sıkıntılı süreç dolayısıyla farklı tarzlarda hazırladığı şarkılarını ertelemek zorunda kalan Burcu Güneş, Mevlana’nın “birliğe ulaş” şiirinden esinlenerek beste yaptı.

Burcu Güneş, yaşadığımız döneme uygun olması bakımından da yeni çalışmasıyla insanlara birlik mesajı verdi. A Haber’e konuşan Burcu Güneş, çalışması için ” Allahın tekliğini anlatan ve yaradılanları resmeden bir şiir. Şiir bana görsel olarak o kadar çok şey anlatıyor ki.. O hisleri karşıya geçirebilecek miyim diye büyük bir sorumluluk aldım” diye konuştu.

Güneş, “Manevi farkındalığa ve bilince çok daha ihtiyacımız olduğu bir dönem geçiriyoruz. Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde çok karmaşık şeyler yaşanıyor.” dedi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu