Medyabey TV

Başarılı Profesör CNN Türk canlı yayınında Koç Üniversitesi’nden kovulduğunu açıkladı

Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu bu akşam CNN Türk kanalında Başak Şengül’ün sunuduğu Akıl Çemberi programının konuklarından biriydi. Prof. Dr. Çilingiroğlu, söz isteyerek canlı yayında Koç Üniversitesi’nin görevine son verdiğini açıkladı.

KOVULDUĞUNU CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Başarılı profesör, üniversiteden yayına çıkma izni almadığı gerekçesiyle hakkında bu kararın alındığını ifade ederek, “Ben Allahtan başka, Atatürk gibi hiç kimseye ihtiyacım yok. Koç Üniversitesine çok emeğim geçti” şeklinde konuştu.

Çilingiroğlu’nun canlı yayın sırasında çalıştığı üniversiteden atıldığını canlı yayında söylemesi sosyal medyayı da hareketlendirdi. Birçok isim Koç Üniversitesi’nin bu kararını kıyasıya eleştirdiği paylaşımlar yapmaları dikkatlerden kaçmadı.

Çilingiroğlu geçtiğimiz günlerde ABD’nin sağlık sektörünün çok pahalı olduğununu dile getirerek Türkiye’de yapılan uygulamalardaki başarıya dikkat çekmiş ” ABD’de tedavi olmak çok pahalı. Göğüs ağrısı için hastaneye gittiğiniz de en az 20 bin dolar istiyorlar. Ama sizler çok şanslısınız. Çünkü bedava tedavi olup ilaç alabiliyorsunuz. Allah devletimizden razı olsun..” şeklindeki açıklamasıyla gündem olmuş ve bu video sosyal medyada paylaşım rekorları kırmıştı.

Çilingiroğlu’nun bu açıklamasından bir gün sonra canlı yayında görevine son verildiğini açıklaması tepkilere neden oldu.

İşte Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun CNN Türk canlı yayınında işine son verildiğini açıkladığı o anlar:

MEHMET ÇİLİNGİROĞLU KİMDİR?

Antalya doğumlu olan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, California Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyesi, kalp damar cerrahisi uzmanı.

Çilingiroğlu, Arkansas Kalp Hastanesi’nde çalışmalar yürütmekte. Aynı zamanda BAU Tıp Fakültesi Öğr. Üyesi olan Çilingiroğlu, geliştirdiği ‘lazerli akıllı optik tomografi’ yöntemiyle kalpte by-pass’a son verdi. Kalp damarlarındaki tıkanıklıkları, hastanın vücudunda kesik işlemi yapılmadan uygulayabiliyor. Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, geliştirdiği tekniklerle sağlık alanında dikkatleri üzerine çekiyor.

Mehmet Çilingiroğlu, halihazırda Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları açısından en önde gelen Little Rock’taki ünlü Arkansas Kalp Hastanesin’de çalışıyor. Kendisine ait 32 milyon dolarlık araştırma fonum bulunmakta. Ayrıca 25’in üzerinde girişimsel kardiyoloji alanında Amerika, Kanada ve Avrupa’da patentleri bulunuyor. 2012 ylından bu yana Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Prof.Dr. Mehmet Çilingiroğlu Antalya’da ilk ve tek Kalp Damar Hastalıkları Araştırma Merkezini kurmayı planladıklarını açıklamıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu