Yerli Dizi

Başarılı senarist Hayriye Ersöz hayatını kaybetti…

Show TV ve Fox TV’de yayınlanan Fatih Harbiye adlı televizyon dizisinin senaryosunu da yazan,  Şekil Bozukluğu adlı tiyatro oyunu, Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen Hayriye Ersöz, yakalandığı amansız hastalıktan kurtarılamadı.

KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYORDU

Kanal 7 medya grubu bünyesinde de senaryo yazarı olarak görev yapan Deniz Hayriye Ersöz uzun süredir kanser tedavisi görüyordu..46 yaşındaki Ersöz doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı.. Ersöz’ün cenaze namazı bugün (10.11.2018 Cumartesi) ikindi namazına müteakip İstanbul Kocasinan Hacı Faik Sertkaya Camii’nde kılınacak ve Kocasinan Mezarlığına defnedilecek.

Deniz Hayriye Ersöz kimdir?

Senarist, şair, oyun yazarı, Ersöz 1972 yılında Ordu’da doğdu. İlkokulu İstanbul’da orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamladı. 1993 yılında İktisat Fakültesinden mezun oldu.

Varlık, Kitap-lık, Yasak Meyve gibi birçok edebiyat dergisinde şiir ve öyküleri yayımlandı.
2006 yılında yayımladığı “Suyu Dinleyen Çöl” adlı şiir kitabı A.Zeki Özger Şiir Ödülü’ne değer görüldü.

Kocaeli Üniversitesi Şiir Ödülü, Naci Girginsoy Öykü Ödülü, Yunus Emre Şiir Ödülü aldı.

Sinemanın şiir ve felsefe ilişkisi üzerine çalışmalar yaptı.

Senaryosunu yazdığı yüz elliden fazla televizyon sineması filmi çeşitli TV kanallarında yayınlandı.

Show TV ve Fox TV’de yayınlanan Fatih Harbiye adlı televizyon dizisinin senaryosunu yazdı. Şekil Bozukluğu adlı tiyatro oyunu, Devlet Tiyatroları tarafından sahnelendi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu