Gündem

Başbakan Ahmet Davutoğlu Mahsun Kırmızıgül için ne dedi?

Mahsun Kırmızıgül’ün kendisini merhametsizlik ve zalimlikle suçladığı Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan cevap geldi. Davutoğlu, Suudi Arabistan ziyareti sırasında basın mensuplarının bir sorusu üzerine Mahsun Kırmızıgül’e cevap verdi. Başbakan Davutoğlu, Güneydoğu’daki operasyonlar nedeniyle kendilerini eleştiren Kırmızıgül’e “Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit.” şeklinde cevap verdi.

Gazetecilerin Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “Mahsun Kırmızıgül’ün Twitter mesajları tartışılıyor. Bunlara karşı ne söylemek istersiniz?” şeklindeki sorusuna Davutoğlu şu yanıtı verdi:

KİMSEYE ZULMETMEDİK
“Beni de hedef alan bazı ithamlarda bulunmuş. Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit. Filistinli çocuklar da şahit, Arakanlı yetimler de şahit. Açlıktan ölen Somalili bebekler de şahit. Yasin Börü’nün annesi, babası da şahit. Doğu’da Güneydoğu’daki, teröre karşı mücadele eden gençler de şahit. Diyarbakırlı da şahit. Bizim merhametimize dünya âlem şahit. Bunun için ayrı bir şahide ihtiyacımız yok. Ama zulmümüzü hiçbir kimse hiçbir yerde görmedi bizim. Kimseye zulmetmedik. Kimseye zalimlik yapmadık. Ama zalimlere ne kadar dik durduğumuzu herkes bilir. Filistin’de nasıl dik durduğumuzu. Suriye’de ve diğer yerlerde…

“KİM ZALİM KİM MERHAMETLİ GÖRSÜNLER”
Bugün Doğu ve Güneydoğu’da zulmeden PKK’dır. PKK’nın zulmünü görmeden devlete ve şahsen bana dönük zalim diyen bizim hayat geçmişimize de Kandil’dekilerin hayat geçmişine de bir baksın. Sonra kime zalim, kime merhametli diyeceklerini görsünler. Türk halkı bizi de onları da görür. Bizim elimizde hiçbir zaman kan olmadı. Hep dökülen gözyaşlarını silen el olduk. Dünyanın her yerinde de, Türkiye’de de.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu