Gündem

Başbakan Binali Yıldırım’dan askerlik süresiyle ilgili açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişiminin ardından gündeme gelen askerlik süresiyle ilgili”Askerlik süresinin yeniden düzenlenmesi gerekiyor” şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca Yıldırım konuyla ilgili “Askerlik süresinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu değişikliği muhalefetle birlikte yapacağız.” şeklinde konuştu.

ASKERLİK SÜRESİ KISALACAK MI?

Başbakan Yıldırım, “Askere, silah altına alma işi devam edecek. Orada bir aidiyet oluşması lazım ama bunun sadece askerlik iklimine alışmak amacıyla olması, onun ötesinde bir rolünün olmaması lazım. Ayrıca değerlendireceğiz; şu anda onun kararını vermiş değiliz. Muhtemelen süreler daha kısalacak, sayı azalacak.

Jandarma dahil, belirli bir takvim içerisinde silah altına alınmış askerlik hizmetini yapan hiçbir askeri, terörle mücadelede, askerlik, güvenlik işinde çalıştırmayacağız. Kadro ihtiyacı azalıyor, harp okulları kapatılıyor, MSB yeniden yapılandırılıyor, uzman orduya geçiliyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı