Gündem

Başbakan Davutoğlu izdivaç programları konusunda RTÜK’ü uyardı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan RTÜK’e uyarı… Başbakan Davutoğlu, televizyon kanallarında her gün konuşulan evlilik programlarıyla ilgili RTÜK’e uyarıda bulundu.

Davutoğlu, RTÜK üyeleriyle buluştu.  Başbakan, “Bunlar bizim aile kültürümüze uygun değil. Kapalı paravanın ardında aile kurulmaz” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya başkanlığındaki Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyelerini önceki gün kabul etti. Çankaya Köşkü’nde basına kapalı gerçekleşen görüşmenin  yaklaşık 1 saat sürdüğü haber veriliyor.

Başbakan Davutoğlu, izdivaç programlarından duyduğu rahatsızlığı dile getirirken, “Bunlara izdivaç da dememek lazım, bunlar aile kültürüne zarar veriyor. Kapalı bir paravanın ardından yapılan pazarlıkla aile kurulmaz. Bunlar bizim aile kültürümüze uygun değil” şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu’nun RTÜK’ten en temel beklentisini “Benim RTÜK’ten en temel beklentim çok sesliliğin sağlanması konusunda duyarlı olması. Herkesin görüşünü medeni ölçüler içerisinde ifade edebilmesi özgürlükçü ortamın korunması çok önemli” şeklinde özetlediği bildiriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu