Medya

BAŞBAKAN ERDOĞAN, YILMAZ ÖZDİL VE YAZGÜLÜ ALDOĞAN’A YÜKLENDİ

Başbakan Tayyip Erdoğan bugün meclis grubunda yaptığı konuşmada isim vermeden Yılmaz Özdil ve Yazgülü Aldoğan’a isim vermeden yüklendi.

“ÖNCE SEN PATRONUNUN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKTÜNÜ SÖYLE”

Erdoğan, Özdil için şöyle konuştu: “Çıkmış bir insan müsveddesi madencilerin mitinglere baretlere katılmasına gerekçe gösterek müstehaktır diyor. Neymiş sadece zeybek oynarken kendisi diz çökermiş, önce sen patronunun önünde diz çöktüğünü söyle; paranın önünde şöhretin basitliğin önünde diz çöktüğünü söyle. Sürüngen sürüngendir ayağa kalkamaz ki diz çöksün. ”

Twitter’da yazdığı mesajlarla tepki çeken Posta gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan da Başbakan Erdoğan’ın hışmına uğradı. Aldoğan için ; “Bir başkası çıkmış; aynı patronun dalkavuklarından ‘ne şehit ne gazi bunlar Niyazi’ diyor. Bunlar bu kadar alçak.” şeklinde konuştu.

“BEDDUA TUTTUĞU İÇİN ŞÜKREDİYOR”

Yazdığı yorumla tepkilere neden olan Zaman gazetesi Ali Ünal da Tayyip Erdoğan’ın gündemindeydi. Erdoğan, yine isim vermeden Zaman yazarını şu sözlerle kıyasıya eleştirdi:

“Bir başka ahlaksız çıkmış, bunun bir musibet olduğunu, o madencilerin ve bu milletin bunu hakettiğini söyleyecek kadar şerefini, insanlığını, haysiyetini ayaklar altına alıyor. Niye? Çünkü Pensilvanya’daki örgüt liderini bir elebaşı gibi değil haşa bir mehdi, mesih gibi görüyor. ‘Ocaklarına ateş düşsün’ dedi ya, zavallı, şükrediyor. Liderinin o bedduasının tuttuğunu, o bedduanın da Soma’da masum madencileri bulduğuna inanıyor. Yazıklar olsun, bırakın milleti, bu toprakları, bu dine yaptığınız ahlaksızca saldırıdan dolayı yazıklar olsun.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu