GündemManşetSosyal Medya

Başbakan Yıldırım halkı Afrin’le ilgili sosyal medya provokatörlerine karşı uyardı

Afrin operasyonu 4. gününde başarılı bir şekilde sürerken Ankara’da, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, sosyal medya konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada işlenen suçların hesabının sorulmaya başladığını söyleyen Başbakan Yıldırım, dikkat edilmesi gereken uyarılarda bulundu.

BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN SOSYAL MEDYA UYARISI

Başbakan Yıldırım, sosyal medyadan kasıtlı olarak yalan yanlış yönlendirmelerle dezenformasyon yapıldığına dikkat çekti. Yıldırım; “Hükümetimiz, ülkemizde ve bölgemizde yaşayan her bir vatandaşımızın can ve mal güvenliğini esas alır. Bazı çok bilmişler yorumlar yapıyorlar ancak yaparken terör örgütünün emeline bilerek yahut bilmeyerek yardım ettiklerinin farkında değiller. Hiç sıkılmadan geçmiş olaylara ait fotoğrafları sanki Afrin operasyonunda çocuklar, siviller öldürülüyormuş gibi takdim etmekten çekinmiyorlar.” diye konuştu.

“SOSYAL MEDYA SORUMSUZ MEDYA DEĞİL”

Başbakan Binali Yıldırım şöyle devam etti;

“Milletimiz rahat olsun, sosyal medya sorumsuz medya değildir. Kimsenin hukuka adalete uymayan çaba içerisine girme hakkı yoktur. Burada yaşanan, işlenen suçların hesabı da sorulmaya başlanmıştır. Barış için Zeytin Dalı Harekatı’na leke sürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu