Medya

BAŞBAKAN’DAN GAZETECİYE HARÇLIĞA GAZETECİLER NE DEDİ?

Başbakan Erdoğan, Kurban Bayramı namazını Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii’nde kıldı. Erdoğan, namazın ardından camiden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı. Son sorudan sonra TGRT Haber muhabiri, “Arkadaşlar gündeme ilişkin sorularını sordu. Biz de sabahtan beri burada sizi takip ediyoruz. Anne ve baba ile bayramlaşamadık. Ben ilk bayramlaşmamı sizle yapmak istiyorum. Bayram harçlığımı da babamın yerine sizinle yapmak istiyorum” dedi. Bu sözlere gülen Başbakan Erdoğan, “Size az para da verilmez” dedi. Daha sonra Erdoğan, muhabire 200 TL verdi. Başbakan parayı verdikten sonra “Hepiniz adına bu” diyerek espri yaptı.

Konu ile ilgili çoğu gazeteci olan isimlerin Twitter’da verdiği tepkiler ise şöyleydi:
Doğan Duru @DoganDuru
insan şaşkınlıkla izliyor, gelinen noktayı. ama bu rezillikler de bir yere kadar yaşar.

mehmet gundem @mehmetgundem
Gazetecilik 200 lira ile ölmedi. Sorun çok başka. İdeolıjik saplantılarda, ilkesizlikte, bencillikte, kimseye usta olmamakta…

İmamınGülü✌ @Ladyimam
işini yapmak için 6’da kalkan herkes, başbakandan 200 tl harçlık istesin….

Can Dündar @candundaradasi
Başbakan’ın huzurunda hazırolda ihale bekleyen patronun muhabiri de bayramda”devlet baba”dan harçlık bekler. Baştan ayağa bir yenilenme şart

Alper Turgut @AlperTurgut01
Gazetecilik mesleğinin resmen içine edilmiş, medya bitmiş. Bir muhabirin, şakayla karışık harçlık mevzusuna mı takılacağız? Güldüm, geçtim.

Özgür Mumcu @ozgurmumcu
Bulabildiği en iyi espri ‘gezizekalı’ olanlar insanda kıyamam diyerek yanaktan makas alma isteği uyandırıyor.

Melih Aşık @melihasik
Bayram harçlığı isteyen gazetecininki espridir. Rüşvet herkesin önünde alınmaz. 50 lira olmaz. TRT’ye proje sunar malı götürürsün mesela…

nihatsirdar @nihatsirdar
Birazdan uçağa biniyorum. Pilottan harçlık istesem mi?

İlker KOÇ @ilkerkoc2
Niyeti farklı olan onca kamera önünde mı yapar? Bazen sırf muhalefet yapmak icin yapılıyor… Su Bayram Gunu hoşgörü lütfen!!!

zeynep gürcanlı @zeynepgurcanli
ne büyük rezillik!Gazeteci haber kaynağından harçlık alır mı? İHA: AKP Samsun İl Başkanı gazetecilere 40’ar lira bayram harçlığı dağıttı”

Eksihabermas @eksihabermas
Rejim otoriterleştikçe şef ve şefçiklerin gönüllerinden kopan ihsan anlayışı iyice görünür oldu: Halka sadaka, basına harçlık, yandaşa rant.

Gani Müjde @GaniMujde
Ben yurt dışındayım Harçlıklarımı Sultan hanıma verin.

ERKAN AKKUŞ @erkan_akkus
Şu harçlık talebi muhalefet liderlerinden birine yapılsa aynı tepkiler gelirmiydi acaba?

Barış Terkoğlu @baristerkoglu
Beterin beteri var. Bakan Mehmet Şimşek gazetecilere zarf içinde para dağıttı.

Lütfü Türkkan @LutfuTurkkan
Başbakan’dan harçlık isteyen gazeteciye yüklenmeyin, patronuna özenmiş. Herkes kendi çapında…

nasrullah ayan @nasrullahayan
Mevcut durum özeti.. Muhabir “adlı” bir kız Başbakan’dan Bayram harçlığı istiyor.. Neden abartıyorsunuz.. Patron eliyle değil direkt istemiş

ZeynepGöğüş @ZeynepGogus
Bana göre bayram harçlığı meselesinin sorumlusu, çoluk çocuğu muhabir diye başbakan izlemeye gönderten yayın yönetim anlayışıdır.

nedim saban @nedimsaban
Mesele bir gazetecinin harçlık alması değil , basında biz neden alamadık diyenlerin sayısının giderek artması

Simge Fıstıkoğlu @simgefstk
ancak başbakan’dan bir çıkarı olsa herhalde kameraların önünde yapmaz.eleştirilerin dozu bayağı kaçmış,hoşgörü bi gün hepimize lazım olur

Ali Topuz @alidurantopuz
Gazetecilik ölmüş hakikaten! Radikal’de verdiğim harçlığı beğenmeyenler mi istersin, tekrar sıraya girenler mi? Bitmiş basın bitmiş!

Candaş Tolga Işık @CandasTolga
Kolpalık da gazetecilik meslek ilkelerine uymuyor. Haberiniz olsun.

neslihan acu @neslihanacu
gazetecinin bayram harçlığı istemesi ve alması trajikomik bir durum. ülkedeki her şey gibi.

Hadi OZISIK @HadiOzisik
Bayram Bayram hakaret hakkımı kullanmak isterdim ama olmaz.. Sultan Akten sanki “BAŞBAKANIM AÇIM PARA VER” dedi de harçlık aldı..

Ebru Baki @EbruBaki
Eğitim şart eğitim…

Cengiz Semercioglu @cengizsemercio
Başbakan’ın medyayı bağladığının kanıtı: Muhabire bayram harçlığı!! Şaka şaka ya… Çok güzel bir magazin yapmış TGRT muhabiri Sultan Aktan.

nevsin mengu @nevsinmengu
Kazık kadar adam başbakan’a bana harçlık ver der mi yahu, bırak gazeteciliğini

NUH ALBAYRAK @NuhAlbayrak
Beğenmediğniz bir kurumda olsa bile bir bayram harçlığı esprisi üzerinden meslektaşına çamur atmak kadar iğrenç bir şey olabilir mi?

Deniz Zeyrek @Deniz_Zeyrek
@NuhAlbayrak başbakanlık muhabirleri bazen habere renk katmak için böyle mizansenler yaparlar(d.günü pastası vs) ama keşke parayı almasaymış

Eksihabermas @eksihabermas
Başbakan’dan bayram harçlığı isteyen muhabir padişahların bayram ulufesi geleneğini canlandırırken meslek ahlakını iyice yerlere serdi.

Kadri Gürsel @KadriGursel
Sözde gazetecinin Başbakan’dan harçlık isteyip alması feci bir şuursuzluk örneği. RTE’nin davranışı ise medyaya bakışını yansıtıyor

Bahattin Yücel @bahattinyucel
Bu bayramı; ayranın “milli içki”,penguenin dönem medyasının simgesi,bazılarının ise Başbakandan harçlık istediği bir ortamda idrak ediyoruz.

Kemal Göktaş @kemalgoktas
Başbakandan bayram harçlığı isteyen ve alan muhabir… bayram tadımızı kaçırdın. O harçlık dünyanın en tatlı şeylerindendi..

yavuz oğhan @yavuzoghan
Sıyasetçiden harçlık isteyen gazeteciden utanmadım; ona ustalık edenler, medyada bu kulturu olusturanlar utansın, ama onlardan da umudum yok

Melih Bayram Dede @melihbayramdede
TGRT Haber muhabiri bu sabah Başbakan’dan harçlık istedi ve 200 TL aldı. Esprili de olsa, meslek açısından şık olmadı http://t.co/JTMU4uttpr

Barış Yarkadaş @barisyarkadas
Tgrt muhabiri başbakanın elini de öpseydi bari…

Nediyor.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu