MagazinManşetMedya

Başı kesilmiş halde bulunan cesedin gazeteciye ait olduğu kesinleşti

Bulunan başı kesik ceset İsveçli gazeteciye ait çıktı. Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bir bisikletçinin su kenarında rastladığı cesedin kime ait olduğu netleşti… Polisin resmi açıklamasına göre; kafası, kolları ve bacakları kesilmiş halde bulunan cesedin gazeteci Kim Wall’a ait olduğunu resmen açıklandı.

Son olarak 10 Ağustos Perşembe günü röportaj için mucit Peter Madsen’le denizaltısında buluşan İsveçli gazeteci Kim Wall’ın korkunç bir cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Milliyette yer alan habere göre; O gece batan denizaltının tasarımcısı Madsen, kasıtsız cinayet suçlamasıyla gözaltına alındı. Madsen, Pazartesi günü çıkarıldığı mahkemede Kim Wall’un kaza sonucu öldüğünü ve cesedi denize gömdüğünü söylemişti. Polis, denizaltının da kasıtlı batırıldığını düşünüyor.

Olayın nasıl gerçekleştiği ise gizemini koruyor. 30 yaşındaki gazeteci Wall, bazı uluslararası basın kuruluşları için çalışıyordu. UC3 Nautilus denizaltısına ziyaretinden dönmeyince 10 Ağustos gecesi erkek arkadaşı, Wall hakkında polise kayıp başvurusunda bulunmuştu. Wall, Madsen’in geliştirdiği ve bir zamanlar dünyanın en büyük sivil denizaltısı olan 40 tonluk denizaltının hikâyesini araştırıyordu. Madsen polise verdiği ilk ifadede, 10 Ağustos gecesi Wall’u hava karardıktan sonra karaya bıraktığını belirtmişti. Ancak polis Madsen’in daha sonra verdiği ifadeyi değiştirdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu