Medya

BASIN KARTI KOMİSYONU’NDAN HANGİ KARARLAR ÇIKTI?

Basın Kartı Komisyonu Ankara’da toplandı.

Basın Kartı Komisyonu 24 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Genel Müdürlüğü toplantı salonunda toplandı.

Toplantıya; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti temsilen Mehmet Turgay Olcayto,Türkiye Gazeteciler Sendikası temsilen Halil İbrahim Hüner, BYEGM temsilen Muhammed Akgün,BYEGM temsilen Ali Güneş, İzmir Gazeteciler Cemiyeti temsilen Atila Sertel,Gazeteciler Cemiyeti temsilen İbrahim Nazmi Bilgin,Türkiye Gazeteciler Sendikası temsilen Şehriban Kıraç,
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti temsilen Sibel Güneş,Türkiye Gazeteciler Federasyonu temsilen Yılmaz Karaca katıldı.

İl Müdürlükleri tarafından ilk incelemeleri yapılan dosyalar komisyona intikal ettirildi. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, İl Müdürlüklerinden yönlendirilen dosyalar üzerinden işlem yaparak Komisyona sundu.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Komisyon çalışmalarıyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Komisyon çalışmalarında; ilk defa basın kartı başvurusunda bulunan 334 basın mensubundan 285’inin talebi kabul edilmiş, 13 basın mensubunun talebine şartlı onay verilmiş, 23 basın mensubunun başvurusu iade edilmiş, 13 basın mensubunun talebi ise reddedilmiştir. Sürekli basın kartı talebinde bulunan 165 basın mensubundan 150’sinin talebi olumlu değerlendirilirken 2 basın mensubunun talebine şartlı onay verilmiş, 11 basın mensubunun başvurusu iade edilmiş, 2 basın mensubunun talebi ise reddedilmiştir.

Dosyaların incelenmesi ve sonuç tutanağının üyeler tarafından imza altına alınmasını müteakip Komisyon toplantısı sona ermiştir.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu