Medya

Basın meslek örgütlerinden ortak ses: “Sansür yasasına hayır”

Sasüre neden olacağı şeklinde yorumlanan Sosyal Medya Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesini isteyen TGC, TGS, Basın Konseyi, TYS, DİSK Basın İş, PEN Türkiye, TÜRKYAYBİR 21 Haziran 2022 Salı saat 14.00’de basın toplantısı düzenleyecek.

22 Haziran 2022 Çarşamba günü TBMM’de görüşülmesi beklenen Sosyal Medya Yasa Tasarısı’na karşı çıkmak için basın meslek örgütleri bir araya geldi. Yedi basın meslek örgütü 21 Haziran günü saat 14.00’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Konferans Salonu’nda bir toplantı organize edecek.

Toplantıda sansür yasası gündeme gelecek. “Sansür Yasasına Hayır” konulu toplantıya Türkiye Gazeteciler Cemiyeti adına Başkan Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Sendikası adına Genel Başkan Gökhan Durmuş, Basın Konseyi adına Başkan Pınar Türenç, Türkiye Yazarlar Sendikası adına Genel Başkan Adnan Özyalçıner, DİSK Basın İş Sendikası adına Genel Sekreter Özge Yurttaş, PEN Yazarlar Derneği adına 2. Başkan Halil İbrahim Özcan, Türkiye Yayıncılar Birliği adına Kenan Kocatürk katılacak.

Yapılan açıklamada, “Sosyal Medya ve Dezenformasyon Yasa Tasarısı’na karşı çıkan basın meslek örgütleri tüm yurttaşların haberleşme özgürlüğüne engel olacak, tutuklu gazeteci sayısını artıracak bu girişimden vazgeçilmesini istiyor. Gazetecilerin katılımı olmadan Basın Kanunu yapılmasını kabul etmiyor.” ifadeleri kullanıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu