Medya

Başörtüsünü çıkaran Elif Çakır’ı Nihal Bengisu Karaca eleştirdi Ahmet Hakan sahip çıktı

Habertürk gazetesi yazarı Nihal Bengisu Karaca bugünkü köşesinde, Elif Çakır’ın başörtüsü takmayı bırakmasını eleştirirken Hürriyet Genel yayın Yönetmeni ve Yazarı Ahmet Hakan başörtüsünün bir tercih olduğundan hareketle Elif Çakır’ın bukonuda eleştirilemeyeceğini yazdı.

Habertürk gazetesi yazarı Nihal Bengisu Karaca bugünkü köşesinde, Elif Çakır’ın başörtüsü takmayı bırakmasının ardından sosyal medyadaki gösterilen tepkilere de dikkat çekerek, ‘Başörtüsünü bırakmak: Sekülerleşme mi, din yorgunluğu mu?’ başlıklı çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Karaca, ‘İnançlı bir insanın yıllarca örtülü kaldıktan sonra açılmasını tebrik edilesi bir durum olarak görmüyorum. Bu tür ricatlarda cesaret vehmedenlerden de değilim. İslam’ın kadının başörtüsüne indirgendiği, başörtüsünün de birkaç gaddar kadın ile özdeşleştiği bugünlerde dindar, adil ve vicdanlı bir kadın için asıl cesaret gerektiren başörtülü kalabilmektir, tersini yapmak değil’ diye yazdı.

AHMET HAKAN’DAN ELİF ÇAKIR’A DESTEK

Ahmet Hakan’ın ‘Elif Çakır’ın tercihine laf etmek kimsenin haddi değildir’ başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Başı örtmek de kişisel bir tercihtir, başı açmak da…

Bu türden kişisel tercihlerle uğraşılmaz, bu türden kişisel tercihler mesele edilmez, bu türden kişisel tercihler üzerinden hüküm bina edilmez.

Peki ya ne yapılır? Hiçbir şey yapılmaz. Ha sen ille de bir şey mi yapmak istiyorsun? O zaman saygı duymayı denemelisin.

Bu arada Elif Çakır’ın başını açmasından yola çıkarak… ‘Tabii gördü iktidarın gideceğini’ diye başlayan politik yorumlar yapanlara bir gerçeği hatırlatmak isterim: Elif Çakır, uzun bir süredir, hem de çok uzun bir süredir iktidar karşıtı bir pozisyonda… Ve Millet İttifakı’nın yılmaz savunucusu yani.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu