Başvurular Bugün Başladı! İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Verilecek

Kırtasiye yardımı ile ilgili başvurular, ağustos ayının son günlerine doğru yaklaşırken belediyeler tarafından alınmaya başlandı. 11 Eylül tarihinde milyonlarca öğrenci ders başı yapacağı için öğrenciler ve ailelerde eğitim destekleri ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Bu çerçevede, farklı illerde bulunan çeşitli belediyeler eğitim destekleri ile ilgili kamuoyuna bilgi veriyorlar.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı

Okulların açılmasına haftalar kala vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında eğitim destekleri ilk sıralarda yer alıyor. Dar gelirli ailelerin çocuklarının okul masraflarını karşılayabilmek için çalışmalarını yürüten belediyeler, ağustos ayında başvuruları kabul etmeye başladılar. Bu kapsamda, Karadeniz Ereğli Belediyesi de ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye vereceğini duyurdu. 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi öncesinde 22 Ağustos itibariyle başlayan başvurular 5 Eylül’e kadar devam edecek. Kırtasiye yardımına dair belediyenin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ‘’Kdz. Ereğli Belediyesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi öncesinde, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımında bulunacak.  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla ilçe içindeki ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye malzemeleri belediye tarafından karşılanacak.  Talepler, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce Beyçayır Şehit Vefa Karakurdu Stadı yanında bulunan Cumhuriyet Halk Evi’nde oluşturulan başvuru noktasında, 22 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında 09.00 – 16.00 saatleri arasında alınacak.  Veliler, ikamet ettikleri muhtarlıktan Fakirlik Belgesi, Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi ve öğrenim gördükleri okuldan veya e-devletten alacakları Öğrenci Belgesiyle birlikte, başvuru sırasında istenecek diğer belgeleri de tamamladıktan sonra belirlenen tarihte kırtasiye yardımından faydalanabilecekler’’ ifadelerine yer verildi.

Eğitim Destekleri Ne Zaman Başlayacak?

Kırtasiye desteklerinin yanı sıra, belediyeler eğitim yardımı ödemeleri de sunuyorlar. Farklı kademede eğitim gören öğrenciler için hayata geçirilen eğitim yardımlarına ve burslara dair araştırmalar yapılıyor. Öğrencilere ve ailelerine sağlanacak olan desteklere erişmek ve detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler, belediyelerin resmi internet sitelerini ya da sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir