Medya

BBC Rusça servisi çalışanına Rus siyasetçi tacizde bulundu iddiası

BBC Rusça Servisi’nde görevli olan Farida Rustamova’nın üst düzey Rus siyasetçi Leonid Slutsky’nin cinsel tacizine uğradığını açıklaması dikkatlerin bir anda Rustamova’ya çevrilmesine neden oldu. Rusya Parlamentosunun alt kanadı olan Duma’nın da üyesi olan Slutsky, suçlamaları reddetti.

Bununla da kalmayan Slutsky, şikayetçi kadınları iftira suçlamasıyla mahkemeye vermekle tehdit etti. Rustamova, Slutsky’yi açıkça uygunsuz davranışta bulunmakta suçlayan üçüncü gazeteci.

TACİZİN SES KAYDI VAR

BBC’nin Rustamova’nın bir yıl önce yaşanan olay sırasında ses kayıt cihazı kullanarak kaydettiği ses bandını yayımlamamaya karar verdiği öğrenildi. Farida Rustamova, taciz olayının 24 Mart 2017’de Fransız Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen’in Rusya ziyareti konusunda yorum almak için Duma’nın Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutsky’yle parlamentodaki ofisindeki görüşmesi sırasında meydana geldiğini öne sürdü.

Rustamova’ya göre tacizin olduğu görüşme sırasında Slutsky beklenmedik bir şekilde konuyu değiştirdi ve Rustamova’ya BBC’den ayrılıp kendisi için çalışmak isteyip istemediğini sordu.

“DUYGULARIMI İNCİTİYORSUN” TEPKİSİ!

Rustamova teklifi reddettiğinde de Slutsky’nin “Benden uzaklaşmaya çalışıyorsun, beni öpmek istemiyor musun, duygularımı incitiyorsun” dediğini ileri sürüyor.

Ses kaydında Rustamova’nın bir erkek arkadaşı olduğunu ve evlenmeyi umduğunu söylediği duyuluyor. Slutsky ise “Harika, onun karısı, benim de metresim olursun” diyor.

Rustamova,  daha sonra Slutsky’nin kendisine yaklaştığını ve kendi ifadesiyle “elini, avcunun içini alt bölgesinde dolaştırmaya başladığını” söylüyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu