Yerli Dizi

BEHZAT Ç.’DEKİ POLİTİK MESAJ TEHLİKESİ

Behzat Ç. dizisinin kimi kez  politik mesajlar veren hali dikkatlerden kaçmıyor. Belki de son yılların en orijinal ve konsepti güçlü dizisi olan Behzat Ç.’nin politik mesajlara feda edilmesi gibi bir tehlike ile karşı karşıyayız. Bazı mahfillere mesaj vermek ya da belli bir siyasi görüşü dizi üzerinden vermeye çalışmak bu ilginç projeye ihanet etmekten farksız. Umalım ki izleyici nezdinde güçlü bir tabanı olan dizi, politik bir gayretkeşliğe kurban edilmez…

 

Yargıya Behzat Ç. Göndermesi

Gündeme ilişkin göndermeleriyle adından sıkça söz ettiren Behzat Ç.’nin dün akşam ki bölümüne Savcı Esra ve Behzat Ç arasındaki diyalog damgasını vurdu.

Sanal alemde hakkında en çok yorum yapılan dizilerin başında gelen “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dün akşamki bölümüyle yine nefesleri kesti.

Behzat Ç. ‘nin amansız düşmanı Ercüment Çözer yarım kalan hesabı kapatmak için geri ihale sürecinde zorluk çıkaran Savcı Esra ‘yı devre dışı bırakmaya çalıştı. Behzat Ç., Esra’dan Ercüment Çözer’in peşini bırakmasını istedi.

ARTIK ONLARIN HUKUKU VAR
Hukukun üstünlüğüne inanan Savcı Esra’yı vazgeçirmeye çalışan Behzat Ç ‘Artık senin hukukun yok bitti o! Onların hukuku var ‘ dedi. Savcı Esra ise Behzat Ç’ye ‘Ben bu işin peşini bırakmak. Ben seni bırakırım ama bu işin peşini bırakmam ‘ dedi.

Savcı Esra ve Behzat Ç. arasında geçen bu diyaloglar sanal alemi de salladı. Behzat Ç.’deki buy sahne sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Behzat Ç ve Savcı Esra’yı gecenin en çok konuşulan kişileri arasına sokmayı başardı.

Beyazgazete.com

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu