MagazinSpor

Behzat Uygur ‘Galatasaray’ı kravatlılar değil, atkılılar yönetmeli’

Ünlü tiyatro oyuncusu Behzat Uygur Galatasaray’daki görevinden istifa etti ve Galatasaray Başkanını topa tuttu. Tam bir Galatasaray aşığı olan Behzat Uygur Lig Radyo’da zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Başkan Galatasaray’ın geleceğiyle hiç ilgilenmiyor
Bir dönem Galatasaray’da futbol da oynayan, ünlü tiyaro oyuncusu Behzat Uygur Galatasaray’daki Altyapı Akademisi Sanat Danışmanlığı görevinden, kendisi ile ilgilenilmediği için istifa ettiğini açıkladı. Açıklamasının ardından Lig Radyo’da yer Ajans Futbol programına konuk olan başarılı sanatçı ve sarı kırmızı renklere gönlünü vermiş bir sportmen olan Behzat Uygur Galatasaray ve yöneticileri hakkında çarpıcı açıklamalarda zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’daki Altyapı Akademisi Sanat Danışmanlığı görevine başlamadan istifa ettiğini söyleyen Behzat Uygur  ‘Bana önce olmaz, sonra olur dediler. 1970’lerde disiplinsiz oyuncuları kadro dışı bırakıp gençleri oynatan adamlar yönetirdi Galatasaray’ı. Başkan Galatasaray’ın geleceğiyle hiç ilgilenmiyor. Ben yapayım yapmayayım bu iş hayata geçmeliydi. Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selim Arda Üçer ile yemek yedik, bekle dedi, sonra kimse ne aradı ne sordu. Bu işi yapmayacağım. Oyaladılar beni. Galatasaray’ı kravatlılar değil, atkılılar yönetmeli’ diyerek duygularını milyonlarla paylaştı.

Behzat Uygur Biyografi

Behzat Uygur, 21 Nisan 1963 tarihinde Adana’da doğmuştur. Ailece aslen Kilis’lilerdir. Tiyatrocu Nejat Uygur, Nejla Uygur çiftinin 5 oğlundan en küçüğüdür. Tiyatro sahnesine, 1987 yılında Ankara’da ilk defa babasının “Hastane mi Kestane mi” oyunu ile tiyatroya başladı. Tiyatroculuktan önce uzun yıllar Galatasaray’da futbol oynadı.

Behzat Uygur, Çiğdem Hanım ile evli olup Nejat Uygur II ve Behzat adında iki oğlu vardır.

Behzat Uygur’un Yer Aldığı Tiyatro Oyunları:
Hastane mi Kestane mi?
Cibali Karakolu
Miğferine Çiçek Eken Asker
Şeyine Şey Ettimin Şeyi
Alo Orası Tımarhane mi?
Üçüncü Biri
Good Morning Ankara
Marko Paşa
Boynuz Kulağı Geçer
Üç Salakşörler
Hişt Hişt Teleköle
Kodum mu Oturturum
Güldüren Şüphe

Sunduğu Proğramlar Ve Filmleri :
2011 – Kaç Para? (Sunucu)
2011 – Benimle Oynar mısın?
2009 – Bak Şu Duvara (Sunucu)
2009 – Korolar Carpışıyor (Sunucu)
2008 – Harika Show(Sunucu)
2008 – Amiral Battı(Sunucu)
2007 – Buzda Dans (Sunucu)
2003 – Hırçın Menekşe
2001 – Yeşil Işık
2001 – Her şey Oğlum İçin
1996 – Bir Aşkın Bittiği Yer
1993 – Şahane Pazar(Sunucu)
1990 – Hüsnü Kuruntu Ailesi
1989 – Kafadarlar (dizi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu