Medya

beIN Grup Star’ın satışıyla ilgili haberlere açıklık getirdi

Medyada çıkan haberlerde Star, NTV ve NTV Spor gibi kanalların Katarlı beIN Medya Grup tarafından satın alınacağı yolunda çıkan haberlere beIN Gruptan açıklama geldi. Yapılan yazılı basın açıklamasında medyada çıkan haberler doğrulanmadı. Açılamada söz konusu kanallarla ilgili medyada yer alan haliyle bir anlaşmanın olmadığı dile getirildi.

İşte Digitürk imzasıyla yapılan o yazılı açıklama:

Kamuoyuna önemli duyuru

Ana hissedarımız beIN MEDIA GROUP ile Doğuş Medya Grubu arasında, Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu kanalların satışına ilişkin görüşmeler yürütüldüğüne dair çıkan iddialara ilişkin olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğumuz gereğince bu açıklamayı paylaşmak istedik. Mevcut durumda; söz konusu söylentilerde ifade edildiği gibi bir anlaşma planımız bulunmamaktadır.

Kamuoyunca da takdir edileceği üzere; kısa süre önce beIN MEDIA GROUP bünyesine katılan Türkiye’nin lider dijital TV platformu Digiturk, müşterilerine en iyi dijital yayıncılık tecrübesini sunmaya devam etmek amacıyla hâlihazırda büyük bir dönüşüm ve yeniden yapılandırma süreci içerisindedir. Bu nedenle önceliğimiz ve odak noktamız, bu süreci en iyi şekilde tamamlayarak; Digiturk’ün beIN MEDIA GROUP’a tam entegrasyonunu sağlamaktır.

beIN MEDIA GROUP, Türkiye’ye ve sahipolduğu potansiyele inanmaktadır. Son 12 ayda Digiturk’ü ve Süper Lig naklen

yayın haklarını satın alarak Türkiye ekonomisine yaptığı milyarlarca dolar

değerindeki yatırım, bu inancın en somut göstergesidir. Grubumuzun bu büyük ülkeye yatırımları önümüzdeki dönemde de devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DIGITURK

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu