Televizyon

BeIN Media Katar’da Türk dizilerini yayınlamak için TV kanalı kuruyor

Digiturk’u satın alan Katarlı BeIN Media Group’un sadece Türk dizilerini yayınlamak üzere Katar’ın başkenti Doha’da bir TV kanalı hazırlığı içinde olduğu öğrenildi. Sadece Türk dizilerine yer verecek olan kanalın Arap ve Ortadoğu ülkelerine yayın yapacağı haber veriliyor. Haberi Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü yazısıyla duyurdu.

KATAR’DA TÜRK DİZİLERİ YAYINLAYAN TV KANALI 

Dünyada Türk dizilerine ilgi duyan kanalların sayısı her geçen gün artıyor. Satış rakamları açısından dünyada Türk dizileri ABD yapımlarından sonra geliyor. İşte bu ivmeyi daha da perçinleyen yeni bir gelişme yaşanıyor. Ali Eyüboğlu, Digitürk’ü satın alan Katarlı BeIN Media’nın yeni Türk dizileri hamlesini duyurdu. Katarlı şirketin bu yeni hamlesi ile Türk dizileri daha çok insana ulaşma imkanı bulacak.

Ali Eyüboğlu, yeni kanalın sadece Türk dizilerine yer vereceğini ve Arapça dublajlı bir biçimde Arap ve Ortadoğu ülkeleri tarafından izleneceği bilgisini de paylaştı.

işte, Ali REyüboğlu’nun duyurduğu yeni Türk dizileri kanalıyla ilgili bugünkü yazısı:


ALİ EYÜBOĞLU/MİLLİYET

KATAR’LI BEIN MEDIA’DAN TÜRK DİZİLERİNE TV KANALI

Düne kadar biri, “Gün gelecek Türk dizileri dünya televizyonlarının can simidi olacak. Kanallar Türk dizilerini yayınlamak için yarışacak” diye öngörüde bulunsaydı kimse inanmazdı ona, ama tablo ortada…

Türk dizileri dünyanın onlarca ülkesinde insanları ekran karşısına çekmeye devam ediyor…

Dünyada Türk dizilerine olan bu ilgi sonunda şunu da sağladı.

Pek yakında sadece Türk dizilerini yayınlayacak televizyon kanalı açılacak.

Katar’ın başkenti Doha’da açılacak sadece Türk dizisi yayınlayacak kanal.

Kim mi yapacak bunu?

Digiturk’ü satın alan BeIN Media Group…

Türk dizi kanalı, Katar’ın başkenti Doha’dan Ortadoğu ve Arap ülkelerine yayın yapacak. BeIN Media Group, açacağı kanalda ekrana getireceği Türk dizilerini Arapça dublajla yayınlayacak.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı