Spor

beIN Sports’tan tepki çeken zam oranı…

Katarlı yayıncı beIN Sports, taraftar paketine yüzde100 zam yaptı. Şirket, bu yüksek zam oranına rağmen kulüplere ise sadece yüzde 11 zam verdi. Yayıncı kuruluş beIN Sports ve kulüpler arasındaki pazarlık devam ederken Katarlı şirketin zam oranları konusundaki tutumu tepki alıyor.

Katarlı yayıncı beIN Sports, taraftar paketine %100 zam yaptı, kulüplere ise %11 zam verdi. 2020/21 futbol sezonunun başlamasına rağmen yayıncı kuruluş ve kulüpler arasındaki pazarlık devam ediyor.

Yayıncı kuruluşun son teklifinin 2 milyar lira olduğu ortaya çıktı. Geçen sezon 2.3 milyar lira ödeyen yayıncı kuruluş indirim talebinde diretiyor. 2017/18 sezonundan bu yana yayıncı kuruluş spor paketine yüzde yüzde 100’den fazla zam yaptı.

Ajansspor’un haberine göre Galatasaray’ın şampiyon olduğu sezon spor paketi fiyatı 69 TL idi. Bu rakam bu sezon 169 TL’ye çıktı. Aynı sezon yayıncı kuruluş kulüplere yaklaşık 1.8 milyar TL’lik ödeme yapmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu