Yaşam

Beklenen formasyon duyurusu geldi: Ankara Üniversitesi formasyon duyurusu yayınlandı

Beklenen duyuru nihayet yapıldı. Ankara Üniversitesi formasyon duyurusunu yayınladı. Ankara Üniversitesi formasyon başvuruları internet üzerinden yapılabilecek mi? Ankara Üniversitesi formasyon duyurusuna göre kimler nasıl başvurabilecek? Ankara Üniversitesi formasyon alımı ne zaman başlayacak? İşte Ankara Üniversitesi formasyon başvuru ekranı ve şartları.

Ankara Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre; 2017-2018 güz döneminde açılacak olan lisansüstü eğitim programlarına aday başvurularının alınacağı belirtildi. Ankara Üniversitesi formasyon ilanı yayımlayarak açılacak olan programın tüm ayrıntılarını da açıkladı. Ankara Üniversitesi Formasyon Başvuruları İnternet Üzerinden Yapılacak.  Üniversitenin duyurusuna göre başvurular 16/08/2017 – 22/08/2017 tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilecek.

Online başvuru linki: http://basvuru.auebf.com/ 

Son sınıf öğrencileri ile mezunlar başvuru yapabileceklerdir. Kesin kayıt hakkı kazananların listesi 25.08.2017 tarihinde ilan edilecektir. Kontenjan 600 olarak belirlenmiştir. Kontenjanın %75’i Ankara Üniversitesi öğrencilerine ayrılmıştır. Dersler hafta içi akşam saatlerinde ve yüz yüze yapılacaktır.

İŞTE O DUYURU

2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nda Talim Terbiye Kurulu’nun 22.02.2014 tarih ve 9 sayılı Kurul Kararı’nın ekinde verilen alanlar (Bu alanlara ilişkin bilgiye http://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari/icerik/201  adresinden ulaşılabilir.) içinden belirlenen 600 kişilik kontenjanın, alanlara göre dağılımı aşağıdaki linkte verilmiştir.

2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nda Talim Terbiye Kurulu’nun 22.02.2014 tarih ve 9 sayılı Kurul Kararı’nın ekinde verilen alanlar (Bu alanlara ilişkin bilgiye http://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari/icerik/201  adresinden ulaşılabilir.) içinden belirlenen 600 kişilik kontenjanın, alanlara göre dağılımı aşağıdaki linkte verilmiştir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Alan ve Kontenjanları için TIKLAYINIZ

Yükseköğretim Kurulu’nun konuya ilişkin kararı doğrultusunda belirlenen kontenjanın  %75’i Üniversitemiz Fakültelerinde mezun aşamasında olanlara ve mezunlarına, %25’i diğer üniversitelerin ilgili fakültelerinde mezun aşamasında olan ve mezunlarına ayrılmıştır.

Mezun durumda olanların değerlendirmelerinde Diploma Notu, Lisans Programı 4. sınıfta bulunanlar için ise GABNO esas alınacaktır. Notların eşitliği durumunda doğum tarihi günümüze en yakın olan aday, doğum tarihinin aynı olması durumunda ise programa başvuru önceliği dikkate alınacaktır. Transkriptinde 4’lük sisteme göre not ortalaması olmayıp, yüzlük not ortalaması bulunanlar Yüksek Öğretim Kurulu’nun 4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları tablosunda yer alan karşılığını girmeleri gerekmektedir.

İnternet Üzerinden Başvuru Takvimi : 16/08/2017 – 22/08/2017

(İnternet üzerinden başvurular 22/08/2017 saat 17:00’a kadar yapılabilecektir.)

Kayıt Hakkı Kazananların İlanı : 25.08.2017Kesin Kayıt Takvimi : 06/09/2017 – 08/09/2017

Kayıt Yeri : Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğrenci İşleri Şefliği,

Kayıtlar mesai saatleri  içerisinde (09.00-12:30/13:30-17.00) yapılacaktır.

Kayıt işlemi şahsın bizzat kendisi veya noter onaylı vekili tarafından yapılacaktır. Belirlenen tarihler dışında  ve belgelerin eksik olması halinde kayıt yapılmayacaktır.

Kayıt Ücreti Yatırma İşlemi

Kayıt Ücreti 2.050 (iki bin elli) TL olup iki eşit taksitte ödenecektir. (Program ücreti dönemsel değildir. Ödeme kolaylığı olması açısından iki eşit taksite bölünmüştür. Programa kesin kayıt yaptıran her katılımcı program ücretinin tamamını (2.050 TL) ödemekle mükelleftir. )Ücretler Ankara Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılacaktırBirinci  taksit 1.025 (bin yirmi beş) TL birinci dönem başında yatırılacak ve dekont kayıt esnasında istenecektir.İkinci taksit 1.025 (bin yirmi beş) TL 18-22 Aralık 2017 tarihleri arasında yatırılacak ve dekont Öğrenci İşleri Şefliği’ne teslim edilecektir.Kayıt esnasında öğrencinin isminin bulunduğu dekont isteneceğinden,  para yatırma işleminde mutlaka dekont alınabilen işlem yapılmalı,  kayıt ücreti bankamatiklerden kesinlikle yatırılmamalıdır.

Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nun 18.08.2015 tarih ve 1135/25422 sayılı kararı doğrultusunda Pedagojik Formasyon Eğitimi Programına başvuran ve kesin kaydını yaptıran katılımcı, beş iş günü içerisinde kaydını sildirmek istediği takdirde, kaydını sildirebilir, bu durumda olanlara ücret iadesi yapılabilir. Bu durum dışında herhangi bir şekilde ödemelerin iadesi yapılmayacak, ikinci taksitinde tahsilatı yoluna gidilecektir.  Bu nedenle koşullarınızın uygunluğunu kontrol ettikten sonra program ücretini yatırınız.

Banka Adı:ZİRAAT BANKASI

Şube Adı: Bakanlıklar Kamu Girişimci Şubesi

Şube Kodu: 2532

IBAN : TR42 0001 0025 3207 0640 8250 02

Dekontun açıklama bölümünde;  Başvuranın Adı-Soyadı, TC Kimlik Numarası, “Pedagojik Formasyon Kayıt Ücreti 1.Taksit” açıklaması yer almalıdır.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

Kayıt İçin Başvuru Dilekçesi

Lisans Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Diplomanın veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı ibraz edilerek, Aslı Gibidir onaylı fotokopisi teslim edilecek)

Lisans Not Transkripti (Onaylı)

Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla)

Banka Dekontu

2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Fotoğrafların arkasına TC No, Ad-Soyad ve başvurduğunuz alan adını yazınız.)

Felsefe alanından kayıt için başvuracakların;Felsefe Bölümü en az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını, Sosyoloji Bölümü en az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Kesin kayıtlar yapıldıktan sonra boş kalan kontenjanlar için takvim darlığı nedeniyle yeniden ilana çıkılmayacak, yedek listesinden GABNO not sıralaması dikkate alınarak yerleştirme yapılacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adaylarla telefon aracılığıyla iletişime geçilerek kayıt için Fakültemize davet edileceklerdir.

AÇIKLAMALAR:

Güncel bilgi ve açıklamaların takibi: Bilgi almak istediğiniz konularla ilgili öncelikle internet sayfamızı takip etmeniz önerilmektedir. Programla ilgili her türlü güncel bilgi ve açıklama internet sayfamızdan duyurulacaktır.
Derslerin başlama tarihi ve günleri:  2017-2018 eğitim-öğretim yılında (güz ve bahar yarıyıllarında) yürütülecek olan programda dersler 18.09.2017 tarihinde başlayacak olup, hafta içi 17.30-21.30 saatleri arasında yüz yüze yapılacaktır. Haftalık ders programı güz dönemi başlamadan önce ilan edilecektir.
Ders muafiyet başvuruları: Ders muafiyet başvuruları bir dilekçe ile derslerin başladığı ilk haftada alınacaktır. Başvurular Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar” ile Ankara Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi doğrultusunda değerlendirilecektir. Muafiyet başvuru dilekçesi ekinde, muaf olunmak istenen derslerin onaylı ders içerikleri ile transkript bulunmak zorundadır. Programın ilk haftası tamamlandıktan sonra muafiyet başvuru dilekçeleri alınmayacaktır.
Derslere devam zorunluluğu: Pedagojik Formasyon Sertifika Programına kayıtlı öğrenciler, Ankara Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliğine tabidirler. İlgili yönetmelik doğrultusunda, öğrenciler ilk defa aldıkları kuramsal derslere %70 oranında, uygulamalı derslere %80 oranında devam etmek zorundadır.

Üniversitenin duyurusu için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu