Yerli Dizi

Bella Hadid’i o fotoğrafı paylaşmasına pişman ettiler

Dünyaca ünlü model Bella Hadid’in havaalanında çektirip paylaştığı fotoğraf kelimenin tam anlamıyla olay oldu. Ünlü modele tepki yağınca Hadid, apar topar açıklama yapmak durumunda kaldı. Olay fotoğrafta Hadid’in ayakkabısının topuğunun Suudi uçağındaki bayrağın üzerine gelmesini saygısızlık olarak değerlendiren Suudlu pek çok sosyal medya kullanıcısı Bella Hadid’i topa tuttu.

BELLA HADİD O FOTOĞRAF İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Filistin asıllı ABD’li model Bella Hadid tepki çeken paylaşımı yüzünden özür diledi. Hadid’in havaalanında çektiği fotoğrafta ayakkabısının doğrultusunun uçaktaki bayrağın üzerine gelmesini saygısızlık olarak değerlendiren bazı sosyal medya kullanıcıları paylaşıma tepki göstermişti.

ABD’li model Bella Hadid, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından Arap ülkelerine saygısızlık olarak nitelendirilen paylaşımı nedeniyle özür diledi. Hadid, Instagram hesabından havaalanında ayaklarını uzattığı fotoğrafı, Hadid’in ayağının uçağın kuyruğundaki bayrağın üzerine geldiğini fark eden bazı sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisine neden oldu.

Bella Hadid, pazar günü Instagram hesabından paylaştığı hikayesinde havaalanında uçaklara doğru ayaklarını uzatmış bir şekilde görünüyordu.

Ancak Hadid’in ayaklarını uzattığı doğrultuda, kuyruklarında Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan bayrakları boyanan uçaklarının bulunmasına içerleyen bazı kullanıcılar, zorlama da olsa bu açıdan ünlü modelin ‘bayrakları tekmeler gibi göründüğü’ çıkarımında bulundu.

Kullanıcılar Hadid’i bayrağa saygısızlıkla ve hakaretle suçlarken, ‘Bella Hadid ırkçıdır’ (#BellaHadidIsRacist) şeklindeki hashtag bir anda en çok konuşulanlar arasına girdi. Bunun ardından hem Twitter hem de Instagram hesabından bir açıklama yapan Bella Hadid, ‘hata’ dediği olay nedeniyle özür diledi.

Müslüman kimliğine vurgu yapan Hadid, şu ifadeleri kullandı, “Paylaşımlarımın ve sosyal platformlarımın herhangi birine nefret için kullanılmasını asla istemem, özellikle de kendi güzel ve güçlü mirasımdan olanlara karşı.

Ailemin Müslüman ve Arap yönünü çok seviyorum ve önemsiyorum, aynı şekilde dünyanın her yanındaki erkek ve kız kardeşlerimin de. Onları suçladığımı düşünen herkesten, özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden içten bir özür dilemek isterim.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu