Yerli Dizi

BENİM İÇİN ÜZÜLME’YE HAKSIZLIK MI EDİLİYOR?(MEDYABEY-ÖZEL)

Show TV’de yayınlanan Benim İçin Üzülme dizisi özellikle çekimlerin yapıldığı Artvin yöresinden gelen tepkilerle dikkati çekiyor. Yörenin bazı sivil toplum kuruluşları dizi içinde geçen senaryo gereği kimi yaşanan olaylardan rahatsız olduklarını, dizinin yöre insanını yanlış tanıtabileceği endişesi taşıdıkları için kendisi de Artvinli olan Show TV’nin sahibi Turgay Ciner’den diziyi kaldırmalarını istediler.

Tepkiler devam ederken dizinin genel hikayesini de yazan Mahsun Kırmızıgül ve dizinin yapımcısı Murat Tokat ile uzun yıllara varan dostlukları bilinen ve de dizinin Artvin’de çekilmesi için büyük emek harcayan yapımcı Bülent Makar, konuyla ilgili  Medyabey’e bazı açıklamalar yaptı.

Diziye haksızlık yapıldığını söyleyen Makar, dizide geçen olayların yöre halkını rencide etmemEsi için gerekli hassasiyetin gösterildiğini kendisinin de bir Artvinli olduğunu hatırlattı.

Önümüzdeki günlerde Boyut Filmin de kapsamlı bir basın toplantısı yapabileceğini söyleyen Makar, bazı çevrelerin Mahsun Kırmızıgül’ün kimliği üzerinden diziye yüklendiğini ama Mahsun Kırmızıgül’ün sadece genel hikayeyi yazdığını dizideki karakterlerin tek tek başlarına gelen olaylarla alakasının olmadığını ifade etti. Kırmızıgül’ün bir yıldan beri diziyle bir alakasının olmadığını söyleyen Makar, hem diziye hem de Mahsun Kırmızıgül’e haksızlık yapıldığını sözlerine ekledi.

MEDYABEY/ÖZEL

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu