Yerli Dizi

Beratcan cinayetinde anneye tutuklama çıktı

Önceki günlerde ifadesi alınan ve serbest bırakılan Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük hakkında hakkında flaş tutuklama kararı çıktı!

Tüm Türkiye’yi yasa boğan 10 yaşındaki Beratcan’ın ölümünün ardındaki sır perdesi aralanmaya devam ediyor. Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün annesi Türkan Karakütük için tutuklamasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Mahkemece serbest bırakılan anne Karakütük’ün tutuklanması için savcılık itiraz etmişti.

Katil zanlısı servis şoförü Ersin Kaşıkçı ile yasak ilişki yaşadığı ortaya çıkan anne Türkan Karakütük tutuklanacak. Servis şoförü Ersin Kaşıkçı ile yıllardır yasak ilişki yaşayan ve bu ilişkiyi Beratcan’ın öğrenmesinin ardından gelişen olaylarda gelinen son nokta annenin de tutuklanması oldu.

Anne mahkemece serbest bırakılmıştı

Kartal’da kaybolup cesedi Tuzla’da bulunan Beratcan Karakütük cinayetinde Servis şoförü Ersin Kaşıkçı cinayetini itiraf etmiş ancak Beratcan’ın annesini de işbirlikçi olmakla suçlamıştı. Bunun üzerine anne Türkan Karakütük’te ifadeye alınmıştı. Beratcan’ın babası ise 2000’li yılların başında Ersin tarafından kendisine gizli telefonlar geldiğini ve karısının kendisini aldattığını ve bunu ispat edeceğini söyleyip ardından tehditler savurduğunu belirten Ergün Karakütük, karısının çocuklarına düşkün bir anne olduğunu ve asla cinayete ortak olamayacağını ifade etmişti. Karısının suçlanmasını gazetelerden öğrendiğini belirten Ergün Karakütük o an yıklıdığını ve başından aşağı kaynar sular döküldüğünü ancak eşinin onu aldatsa dahi çocuğuna kıyacak cani bir kadın olmadığını söylemişti.

Eşimle yuvamı kurtaracağız

Eşinin ihanet iddiaları hakkında “Eğer doğruysa boşanırım ondan. Hiç şüphelenmedim. Çünkü Türkan son ana kadar ‘Beni neden gözaltına alıyorlar?’ dedi. Suçu olan cezasını çekecek. O katili daha önce birkaç
kez gördüm ama tanışıklığım yoktu” şeklinde konuşan Ergun Karakütük, biz yeniden deneyeceğiz. Yuvamızı kurtarmak için herşeyi yapacağız. Halkımızdan sağduyu bekliyorum” diyerek karısı hakkında özellikle medyada ve sosyal medyada yazılan ağır ithamlara çok üzüldüğünü belirten baba Ergun Karakütük, “Lütfen vicdanlı olun, sağduyu bekliyorum, hakaret etmeyin, ben karımın yanındayım.” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu