Gündem

Beratcan’ın babası karısı için ne dedi?

Müge Anlı’da bugün konu yine Beratcan’ın ölümüydü. Yayına bağlanan talihsiz Beratcan’ın babası “O iş başka bu iş başka. Karım ihanet etmiş olabilir asla çocuğunu öldürmemiştir.” diyerek karısını savundu.

Kartal’da kaybolup cesedi Tuzla’da bulunan Beratcan Karakütük cinaeyetinde Servis şoförü Ersin Kaşıkçı cinayetini dün itiraf etmiş ancak Beratcan’ın annesini de işbirlikçi olmakla suçlamıştı. Bunun üzerine anne Türkan Karakütük’te ifadeye alınmıştı.

Bugün Müge Anlı’ya canlı yayında bağlanan baba Ergün Karakütük karısını savundu. 2000’li yılların başında Ersin tarafından kendisine gizli telefonlar geldiğini ve karısının kendisini aldattığını ve bunu ispat edeceğini söyleyip ardından tehditler savurduğunu belirten Ergün Karakütük, karısının çocuklarına düşkün bir anne olduğunu ve asla cinayete ortak olamayacağını ifade etti.

Karısının suçlanmasını gazetelerden öğrendiğini belirten Ergün Karakütük o an yıklıdığını ve başından aşağı kaynar sular döküldüğünü ancak eşinin onu aldatsa dahi çocuğuna kıyacak cani bir kadın olmadığını ifade etti. Müge Anlı ve Arif Verimli ise; Ergun Bey’in çok aklı selim davrandığını ve sapla samanı ayırmadığından ötürü kendisini kutladıklarını belirttiler.

Eşimle yuvamı kurtaracağız

Eşinin ihanet iddiaları hakkında “Eğer doğruysa boşanırım ondan. Hiç şüphelenmedim. Çünkü Türkan son ana kadar ‘Beni neden gözaltına alıyorlar?’ dedi. Suçu olan cezasını çekecek. O katili daha önce birkaç
kez gördüm ama tanışıklığım yoktu” şeklinde konuşan Ergun Karakütük, biz yeniden deneyeceğiz. Yuvamızı kurtarmak için herşeyi yapacağız” dedi.

“Halkımızdan sağduyu bekliyorum”

Karısı hakkında özellikle medyada ve sosyal medyada yazılan ağır ithamlara çok üzüldüğünü belirten baba Ergun Karakütük, “Lütfen vicdanlı olun, sağduyu bekliyorum, hakaret etmeyin, ben karımın yanındayım.” dedi.

Türkan Karakütük yasa engeline takıldı

Programa katılmak isteyen Türkan Karakütük yasa itibariyle şu sıralar basına demeç veremeceğinden programa katılamadı.

İşte katilin itirafları

15 gün boyunca aranan küçük Beratcan’ın cesedi, 23 Mart’ta Tuzla Tepeören’deki ormanlık alanda bulunmuş; Beratcan’ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan servis şoförü Ersin Kaşıkçı, emniyetteki ifadesinde cinayeti şöyle itiraf etmişi:

“Beratcan’ın annesiyle 6 yıldır ilişkimiz vardı. Beratcan bir süre önce bizi birlikte gördü. İlişkimizi babasına anlatacağını söyleyip annesinden para istemeye başlamış. Ona birçok hediye alıyordum. Bir süre sonra yine ‘Babama söyleyeceğim’ demeye başladı. Bir gün annesi beni arayarak ‘Bizi gördü, çocuğu ortadan kaldır’ dedi. Bunun üzerine ben de plan yaptım. Olay günü okul çıkışında çocuğu bir bahaneyle servise aldım. Ellerini ve ayaklarını bağladım, ağzını bantladım. Daha sonra minibisün arkasındaki bagaj bölümüne yerleştirdim. Çocuk arabada baygınken servisi dağıttım. Sonra Tuzla’daki su kanalına gittim. 10 dakika suda boğdum, ardından cesedini aynı yere attım. Annesine de işi bitirdiğimiz mesajını attım.”

Türkan Karakütük ihaneti itiraf etti

Servis şoförü Ersin Kaşıkçı’nın ifadesi üzerine Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük, dün sabah Karabük’te gözaltına alınmış, anne ihaneti itiraf ederek Ersin Kaşıkçı’yla 6 yıldır ilişkisinin olduğunu belirtmişti. Konuyla ilgili olarak Türkan Karakütük  “Ersin’den ayrılmak istiyordum. Beratcan’ın kaybolduğu gün sabah kendisine ilişkimizin bittiğini söyledim. Bana bunun acısını yaşatacağını söyledi. Çoluğumu çocuğumu öldürmekle tehdit etti. ‘Ayrılırsan seni yakarım’ dedi. Evladımı alarak bana büyük acı yaşattı. ‘Birlikte planladık’ diyerek beni de suçuna ortak etmek istiyor.” açıklamalarında bulunmuştu.

Sonuç olarak adliyeye sevk edilen Kaşıkçı tutuklandı, anne Türkan Karakütük ise serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu