Yazarlarımız

Bereket bilinci ve zenginlik

BEREKET NEDİR?

Bereket, maneviyatın doyum noktasıdır. İçsel olarak kendini ne kadar huzurlu hissediyorsan, o kadar bereketlisindir aslında.

Maalesef ki bu zamana kadar bize tam tersi öğretildi ve biz de ona göre yaşadık. Yani; bereketin, paranın çokluğu olduğuna inanarak…

Paramız ne kadar çoksa aynı oranda mutlu olup kendimizi iyi ve zengin hissediyoruz. Oysa zenginliğin para ile ilgisi yoktur. Parasal zenginliğin ‘bereket bilinci’ ile ilgisi vardır.

Bereket Bilinci Nedir?

Bereket bilinci; bilinçaltımızda (para ile ilgili) mevcut olan inanç kodlarıdır. Ve her inanç kodu kendi gerçekliğini yarattığı için, hayatınıza bakarak bu durumu daha net olarak görebilirsiniz.

Örneğin;

 • Hayatınıza daha fazla parayı çekmek istiyorsunuzdur ama bir türlü o para size gelmiyordur.
 • Daha fazla kazanmak için daha çok, gece gündüz çalışılması gerektiğine inanıp o şekilde çalışıyorsunuzdur ama bir şekilde yine istediğiniz para gelmiyordur.
 • Yaptığınız, çalıştığınız işten hak ettiğiniz maddi karşılığı alamıyorsunuzdur.
 • Kazanılan para ay sonunu zar zor getiriyordur ve geldiği gibi gidiyordur. Vb.

Tüm bu durumların hepsi, bilinçaltımızda para ilen olan ilişkimizin birer yansımasıdır.

Ve bilinçaltımızdaki para kodlarının temeli yine çocukluk dönemlerimize dayanmaktadır. Anne babamızın para ile olan ilişkisi, o dönemlerde yaşanan parasal krizler ya da parasal çokluk durumu bizim bilinçaltımızdaki ‘para inanç’ kodlarını oluşturuyor ve şekillendiriyor.

Mesela;

 • Biz küçükken, ailede bir iflas durumu yaşanmıştır ve bu durum bilinçaltımızda kazanılan paranın bir gün kaybedilebileceği korkusunu yaratır ve bilinçaltımıza işlenir. Ve böylece korkulan başımıza gelir, para her zaman bize geldiği gibi gider.
 • Küçükken, çok istediğimiz bir eşya ya da kıyafet vardır fakat biz bunu istedikten sonra ailemizden yeterli paranın olmadığı, istediğimiz şeyin gereksiz olduğu tepkisini alırız ve bilinçaltımıza; ‘istediğim şeylerin benim olmasını hak etmiyorum’ ve ‘para, istediğim şeylerin bana gelmesinde bir engel’ kodları işleniyor. İlerleyen zamanlarda iş hayatına atıldığımız dönemlerde ise kazandığımız paranın hayrını göremiyoruz çünkü istediğimiz şeyleri kendimize hak olarak görmüyoruz ve para yine bize geldiği gibi gidiyor ve istediğimiz şeylerin önünde bir engel olarak kalıyor.
 • Küçükken, ailemiz akrabalarımız ya da sosyal çevremiz bizlere paranın çok zor kazanıldığını ve zengin olabilmek için üstün bir çalışma performansı sergilememiz gerektiğini söylüyor ve bilinçaltımıza işleniyor. İş hayatına atıldığımızda tek düşüncemiz daha fazla çalışmak oluyor. Gece yarılarına kadar kalınan mesailer, yapılan ek işler vb… ama bir türlü maddi doyum yaşanamıyor!
 • Küçükken gitmek istediğimiz yerlere çevremizdeki insanlar gidiyordur, almak istediğimiz şeylere arkadaşlarımız sahiptir vs. ve bu durum sonucunda bilinçaltımıza; ‘istediğim şeyler sadece zengin insanlarda olur’, ‘zengin insanlar istediği her şeyi yapabilir’ gibi kodlar işleniyor. Yine iş hayatına atıldığımızda kazandığımız para ile istediğimiz şeyleri ya ucundan yakalayabiliyoruz ya da peşinde koşturup duruyoruz-ki asla yakalanmayacak bir şey için çünkü inanç yanlış.

  blank

Ve buna benzer yüzlerce, binlerce durum bizim ‘para inanç kodlarımızı’ belirleyerek bugün yaşadığımız maddi doyumu yaratıyor. Çoğunluğa bakıldığında ise her on kişiden sekizi maddi doyumsuzluktan şikayet ediyor.

Peki yapılması gereken nedir? Bilinçaltımızda para ile ilgili olumlu, pozitif inanç kodları yaratmak.

Para inanç kodlarından bazıları;

 • Para bana kolaylıkla gelir.
 • Parasal zenginlik benim en doğal hakkım.
 • Evrende herkese yetecek kadar para var.
 • Kazandığım para çok bereketli.
 • Sevdiğim işi yaparak para kazanabilirim. Vb.

Olumlu para inanç kodlarını bilinçaltına işleyebilmek ve parasal zenginliği yaşayabilmek için öncelikli olarak blokajların nereden geldiğini bilmek gerekiyor. Parasal blokajı bulmak için ise; hayatınızda yaşadığınız maddi konulara göz atmanız yeterli olacak;

Mesleğinizi seviyor musunuz? Başka bir iş mi yapmak istersiniz? Parayı düşününce ne hissediyorsunuz? Bereket ve zenginlik ne demek? Parasal çokluk durumunu hak ediyor musunuz?

Bu soruların cevabını vererek doğru noktaya ulaşabilirsiniz.

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

(SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU)

İnstagram: cperimcek

Twitter: @canperimcek

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu