Magazin

Beren Saat GSM şirketine açtığı davada haklı bulundu

Ünlü oyuncu Beren Saat, oynadığı “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinden bir sahneyi izinsiz kullandığı gerekçesiyle bir GSM şirketine 2 yıl önce 220 bin liralık tazminat davası açmıştı. Mahkeme, Beren Saat’i GSM firmasına açtığı davada haklı buldu.

Beren Saat, yer aldığı “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinden bir sahneyi izinsiz kullandığı gerekçesiyle GSM şirketine 2 yıl önce dava açmıştı. GSM şirketine 220 bin liralık tazminat davası açan Beren Saat dava sonucunda istediğini aldı. Ünlü oyuncu Beren Saat, bilirkişi tarafından haklı bulundu.

RAPOR BEREN SAAT LEHİNE

Beren Saat, dizide iskelede oturup “Gel gel kayıkçı” dizeleriyle başlayan eseri seslendirdiği sahneden bir kareyi kendi reklamında kullanan GSM şirketini affetmedi.

Ünlü oyuncunun iki yıl önce İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açtığı 220 bin liralık tazminat davasında, Saat lehine bir rapor tutuldu.

BİLİRKİŞİ SAAT’İ HAKLI BULDU

Davasında haklı olup olmadığının tespiti için dosyayı inceleyen bilirkişi, Beren Saat’in haklı olduğu yönünde görüş bildirdi.

Raporda şöyle denildi: “Beren Saat’in söz konusu dizide oynadığı ve şirketin de bahse konu kareyi kullandığı ihtilafsızdır. Böyle bir kullanım, ticari nitelikli olup GSM şirketinin itirazı yersiz.”

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı