Yerli Dizi

BEREN SAATLİ İNTİKAM’DAN BURAYA KADAR!/ JALE ŞEN

Amerika’da 3 sezondur yayında olan Revenge dizisinden uyarlama olan İntikam’ın ilk bölümünü izlediğim akşam ”tutmaz bu dizi ama belki Beren’in hatırına izlenir” demiştim. Dizi, ‘tuhaf reyting sistemi’nin hiç bir zaman anlayamayacağım çalışma sistemiyle yoluna devam etti. Hangi yaş grubunun diziyi izleyerek reytinglerde ilk 10’a soktuğunu bir türlü anlayamamakla birlikte, geçen sezon Kurtlar Vadisi’yle yarışan İntikam, 2. sezona bu yıl başlamıştı ki, karşısına bu sefer de güçlü rakip Aramızda Kalsın çıktı. Zaten geçen sezonun ortalarından itibaren kan kaybetmeye başlayan dizi, 2.sezonda Aramızda Kalsın’ın karşısında çok direnemedi. Reytinglerde iyice gerileyerek reklam gelirlerinin azalmasına sebep oldu ve kanalın aldığı kararla İntikam, 20 Şubat Perşembe itibarıyle bu akşam final yapacak.

Aslında İntikam’ı ezen ne Kurtlar Vadisi’ydi, ne de Aramızda Kalsın’dı. Bunlar, hadi o bilinen benzetmeyi ben de yapayım buz dağının görünen kısmıydı. Dizinin izlenme oranlarında, (yeni reyting denek sisteminin saçmalığını işin içine katarak söylüyorum)doğru olmayan bir şeylerin olduğunu düşünerek söylüyorum ki İntikam hiç bir zaman ‘göründüğü ve söylendiği’ gibi bir iş olmadı. Bizim ülkemizde öyle Amerika’daki orijinali Revenge gibi çok filan izlenmedi. Çünkü, İntikam başladığında bizler hem Beren Saat’ten hem de 90 dakikaya yayılıp sonunu göremediğimiz dizilerden çoktan sıkılmıştık. Bir de bu can sıkıntısına öc almalı, entrikalı, alavere dalavereli, arkadan kuyu kazmalı filan dizi konuları eklenince İntikam’ın da sonu baştan belliydi. Karşısına çıkan diğer işler de, dizinin bitişine bahane oldu.

Bu akşamki zoraki erken finalle birlikte Beren Saat de tatile çıkmış olacak. Dün sette arkadaşlarının veda sürprizi yaptığı Beren, lütfen artık Kenan’la düğün yapsın ya da alsın Kenan’ı yurt dışına filan gitsin, bir kaybolsun ortadan.

 

Mahsun Kırmızıgül ‘Mucize’ diyecek!

Şu anda Star’da Beyaz Melek’ini izlediğim Mahsun Kırmızıgül, bu yıl sonunda gösterime girmesi planlanan Mucize adlı bir film çekti. Kırmızıgül’ün sinemasını karmaşık ve yapmacık, oyunculuğunu da berbat bulmakla birlikte, sinemayla ilgili yaptığı çalışmalarını ve gayretlerini her zaman takdir etmişimdir. Son filmi Newyork’ta Beş Minare’siyle kafa karışıklığı yaşamama, Mustafa Sandal’ı sadece reklamda çıkarsa izleme kararı almama ve bir filmin iyi mi kötü mü olabileceğine baştan yayınlanan tanıtım videolarına bakarak karar vermemek gerektiğine inanmama sebep olmuştur sağolsun!

Mucize’de, 60’lı yıllarda Foça’da yaşamış bir öğretmenin hikayesini anlatan Kırmızıgül, filminin başrollerinde Talat Bulut, Şenay Gürler ve Sinan Bengier’i oynatmış. İçinde dört mevsimin geçtiği filmin yapımcılığını Boyut Film üstlenmiş.

Bakalım Mahsun bu filmiyle yine ajitasyonun dibine vuracak mı?

 

Gulyabani’nin Kızlar’ı.

Yönetmenliğini Orçun Benli’nin yaptığı film Gulyabani’ye klip çekildi. Ete Kurttekin’in seslendirdiği parçanın sözlerini Deniz Uğur yazdı. Şarkı da klip de güzel olmuş. 28 Şubat gelse de Gulyabani’lensek!

 

Uyumadan…

Iva Frühlingová’dan La muerte dinle.

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

Bir Yorum

  1. Beren Saat ciddi anlamda güzel bir kadın ancak her role giremiyor bu da bir gerçek… Aşk-ı Memnu’da gösterdiği performans muhteşemdi ve ne yazık ki İntikam dizisinde bunu başaramadı. Ben bütün dizilerin ilk bölümünü izliyorum mesleğim gereği tabi… İntikam yabancı diziden alıntı ve bu daha işin başında diziyi itici kıldı. özgün diziler daha çok tutarken neden inatla yabancı dizilerden alıntı yapılıyor anlamıyorum. İster istemez kıyas ediliyor ve erken final yapılıyor bunun örnekleri o kadar çok ki yazmaya kalkışsam akşamı ederim. Özgün projeler ne olursa olsun bize ait ve karşısında eleştirilecek ya da kıyaslanacak dizi yok bu yüzden ben yine yapımcılara özgün projeye imza atmalarını naçizane öneriyorum. Yolları açık ve aydın olsun….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu