Spor

Beşiktaş Vodafone Arena 11 Nisan’da açılıyor

Beşiktaş Kulübünün yeni stadı Vodafone Arena 11 Nisan’da açılıyor. Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, 11 Nisan’da açılacak yeni statları Vodafone Arena hakkındaki duygularını taraftarlarıyla paylaştı.

Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, 11 Nisan’da açılacak yeni statları Vodafone Arena için, siyah-beyazlıların resmi dergisinin Nisan sayısına açıklamalarda bulundu. Orman duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Türkiye’de bir spor kulübünün yaptığı en büyük yatırımı gerçekleştirerek, Beşiktaşlılar’a ve tüm Türkiye’ye güzel bir eser inşa ettiğimizi düşünüyorum. Yirmi dört saat yaşayacak, tüm İstanbul’un çekim merkezi olacak, maçlarımızın yanı sıra düzenlenecek etkinliklerle on binlere ev sahipliği yapacak. Her biri final niteliğinde olan sekiz maç var önümüzde. Bunların üçünü, sizlerin desteğini alarak evimizde oynayacağız. Sizlerden ricam, takımımız Şeref’iyle oynayıp, Hakkı’yla kazanırken desteğinizi devam ettirmeniz”

“Güneşli günler çok yakında gelecek”

Orman, “Vodafone Arena, bu hedefimizi gerçekleştirmek için atılmış en önemli adımımızdır ve güneşli günlerin başlangıcıdır. Ankara, Konya, Olimpiyat, Başakşehir derken, iki buçuk yıllık süreçte büyük mücadeleler verdik. Tüm zorluklara rağmen, futbol takımımız sizlerin inancı ve desteğiyle her sezon şampiyonluğa oynadı. Öncelikle benimle birlikte ellerini taşın altına koyan yönetici arkadaşlarıma, Vodafone başta olmak üzere tüm sponsorlarımıza, bu stadın yapılması için tuğla koyan Beşiktaşlılar’a, nereye gidersek gidelim yağmur, çamur demeden bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza ve Vodafone Arena’nın yapımında çalışan tüm emekçilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu başarı, bu gurur hepimizin” dedi.

Açılış için geri sayım başladı

Fikret Orman, “Açılış için geri sayıma başladık. Öncelikle 10 Nisan günü devlet protokolü ve Divan Kurulu üyelerimizle resmi açılış yapacağız. İlk maçımızı ise 11 Nisan günü oynayacağız. Açılış etkinliklerimiz yaz aylarında da devam edecek. 3B yapmak istiyoruz; Beşiktaş, Barcelona ve Bayern Münih olarak hazırlık maçları oynama niyetimiz var ama bu biraz da futbolun takvimine göre netleşecek. Aynı zamanda gönül ortağımız Vodafone ile büyük konserlere imza atmak istiyoruz. Türkiye’de bir spor kulübünün yaptığı en büyük yatırımı gerçekleştirerek Beşiktaşlılar’a ve tüm Türkiye’ye güzel bir eser inşa ettiğimizi düşünüyorum. Yirmi dört saat yaşayacak, tüm İstanbul’un çekim merkezi olacak, maçlarımızın yanı sıra düzenlenecek etkinliklerle on binlere ev sahipliği yapacak; interaktif müzeye, Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası’na, balo salonuna, müzik stüdyosuna, restoranlara sahip muhteşem bir yaşam merkezi oluşturuyoruz. Yeri geldikçe tüm organizasyon planlarımızı sizlerle paylaşacağız” dedi.

Orman, yeni statta şampiyonluk kutlamak istiyor

“Türkiye’nin incisi semtimizde yaptığımız Vodafone Arena’da şampiyonluğu hep birlikte kutlayacağız” diyen Fikret Orman “Lider futbol takımımız ve camiamızla birlikte, mutlu sona kilitlenmiş durumdayız. Her biri final niteliğinde olan sekiz maç var önümüzde. Bunların üçünü, sizlerin desteğini alarak evimizde oynayacağız. Sizlerden ricam, takımımız Şeref’iyle oynayıp, Hakkı’yla kazanırken desteğinizi devam ettirmeniz.” şeklinde duygularını paylaştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu