Televizyon

BEYAZ SHOW ‘UN ESKİMİŞ PABUÇTAN FARKI YOK

blank

Beyaz Show… 10 küsür senedir ekranlarda talk-show programı… Gün geçtikçe izlenirliğini kaybeden ve gençliğin diline ve esprisine hitap edemeyen “külüstür” bir programa dönüşmüş durumda… Malesef dememiz gerekiyor; çünkü her güzel şey gibi programların da bir miadı olması gerektiğine inananlardanım. Geçtiğimiz hafta içerisinde Beyaz Show stüdyosunda programı canlı bizzat yerinde izleyenlerin arasındaydım… Beyazıt Öztürk’ün ekrana yansıyan o beyefendiliğini ve kibarlığının sahte olmadığını, kameraların çalışmadığı süre zarfında da, oraya gelen gençlere birer misafiriymiş gibi davranmasına şahit oldum. Öncelikle Beyaz yapmacıksız bir kişilikti.

Özellikle yayın öncesi gösterdiği bu nezaketin ardından, son reklam kuşağında katılanlara ayrı ayrı teşekkür etmesi ve program çıkışında fotoğraf çektirmek için bekleyeceğini söylemesi oraya onun için gelen gençler adına önemli bir jest gibi duruyordu kanaatimce. Ancak bazen bu güzel ve sempatik duruş ekranda bir süre sonra anlamını kaybedebiliyor.

Ekrana yansıyan doğal ve sempatik hali 10 küsür senedir Beyazıt Öztürk’ü ekranlarda tutması önemlidir. Ancak sosyal medyanın da ilerlemesi sonrasında yapılan durum komedileri ve anlık esprilerin ilerlemediği ve yavan kaldığı gerçeği söz konusu. Bu durumda aslında Beyaz Show’un izlenirliğinin eskisi gibi olmadığı gerçeğini de dile getirmemiz mümkün duruyor.

blank

Gerek kendi kişisel çevremde gerek internet medyasında, Beyaz Show’un hala neden devam ettiğinin ya da Beyazıt Öztürk’ün kendini ve programını yenilemeden ne kadar daha böyle devam edeceğinin soruları yüksek sesle sorulmaya başlandı.

Beyaz’ın belki kendini yenileyememesinden belki de risk alarak senelerdir ekranda bir şekilde yer etmiş formatının dokusunu bozmaktan çekinmesi şeklinde bu mevzuyu özetlememiz uygun düşecektir.

Stüdyoda canlı canlı show izleyen ben ve benim gibi katılımcıların bile programın ortasında sıkılmaya başlaması ve “bitse de gitsek” durumuna bağlaması gerçekten çok üzücü bir durum.

Kariyerinde başarılarla dolu bir futbolcunun jübile yapmaktan kaçınması sonucu taraftarın sevgilisi konumundan eleştiri bombardımına tutulması gibi Beyaz’ın durumu… Kendisi umarım en kısa zaman diliminde radikal değişiklikler yapar yahut kararlar alır. Yoksa sadece konuklarının popülaritesine göre bir vitrin durumuna düşen program olmaya hızla devam edecektir Beyaz Show…

ESAT OLGUN BUHARALIOĞLU / MEDYABEY

www.esatolgunbuharalioglu.com

https://twitter.com/Brezilya

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu