Televizyon

Beyaz TV’deki o vahim yanlışa özür açıklaması geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Beyaz TV’de Latif Şimşek’in sunduğu Dinamit adlı programın konuğuydu. Programda önemli bir yanlışa imza atıldı. Başkan Melih Gökçek’in 15 Temmuz darbe girişimini yorumladığı sırada, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan özel harekatçılar için ’52 Özel Harekatçı kömür oldu’ ibaresinin kullanılması vatandaşların haklı olarak tepkisini çekti. Olayın ardından Gökçek ve Şimşek’ten yapılan yanlış için özür açıklaması geldi

“YANLIŞIN HESABINI SORACAĞIZ”

Programın sunucusu Latif Şimşek, sblankosyal medyadan gelen yoğun tepki üzerine özür dilemek zorunda kaldı. Şimşek, bu KJ’nin atılmasının nedeni ve soruşturulmasını bizzat takip edeceğini ve elinden geleni yapacağını belirtti. Programda konuk olan ve aynı zamanda kanalın sahibi olan Melih Gökçek ise şu açıklamayı yaptı: “Ben atılan bombanın verdiği hasarın büyüklüğünü belirtmek için ‘oradaki her şey bombanın tesiri ile yandı ve kömür oldu’ dedim. Şehit ailelerinden özür diliyoruz. Bu KJ’nin verilmesi büyük bir hata. Bunun hesabını soracağız.”

 

SOSYAL MEDYADAN YOĞUN TEPKİLER GELDİ

Beyaz TV’deki yaşanan yanlışlık sosyal medyadan tepkilere neden oldu. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan 52 Özel Harekatçıyla ilgili verilen KJ’ye çok sert tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlar ile olaya tepki gösterdi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu