Yazarlarımız

BEYAZ, YALAN DÜNYA’DA OLDUĞUNA PİŞMAN MI?

Rıza’ya revizyon şart!

Medyada yer alan bir habere göre şovmen Beyaz, Yalan Dünya’daki performansını ya da Rıza karakterini yeterince kayda değer bulmuyormuş. Haberde yeraldığı şekliyle Beyazıt Öztürk, dizide yeterince öne çıkamamasını, birçok karakter gibi patlama yapamamasını sette “ Ben olmadım galiba!” şeklindeki tepkisiyle açığa vurmuş. “Vurmuş” demek daha doğru olur zira haberin kaynağı pek sağlam olduğu izlenimini vermiyor.

Ama bir an için haberin doğru olduğunu düşünüldüğünde Beyaz’ın tepkisinin “hayretverici” ya da “ilginç” olabilecek bir yanının olmadığı o kadar aşikar ki. Çünkü Beyazıt Öztürk’ün Yalan Dünya’da oynadığı “Rıza” karakterinin Beyaz’ı projeye taşımasının dışında hiçbir esprisinin olmadığını söylemek diziyi izleyen herkesin kolayca görebileceği bir gerçek.

Orçun, Açılay, Selahattin, Nurhayat gibi karakterlerin yanında Rıza’dan sözü edilmeye değer detaylar bulmak için neredeyse mikroskop lazım. Şaka bir yana, bunu farkedebilmek için sevgili Beyaz’ın itirafta bulunmasına hiç gerek yok aslında.

Gerçek şu ki hemen hemen her karakterin belli oranda bariz, köşeli yanları sözkonusuyken Rıza’da bırakın “köşe”yi hafif bir kıvrım bulmak bile imkansız…

Gülse Birsel’in önümüzdeki dönemlerde “Rıza” karakterinde revizyona giderse kimse şaşırmasın!

 

Şadan KABA / MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu