Magazin

ABD’de olaylar alevleniyor…Beyonce’dan ırkçılığa karşı eylem çağrısı

Dünyaca ünlü Amerikalı ünlü şarkıcı ve söz yazarı Beyonce son dönemler siyah ırka karşı yapılan saldırılara ve işlenen cinayetlere karşı eylem çağrısı yaptı. Beyonce, Afro-Amerikalılar’a “Sokağa Çıkın!” diye seslendi.

Beyonce sosyal medya sitesinden Afro-Amerikalıları eyleme çağırdı. Beyonce bu çağırsıyla ABD’de günün en çok konuşulan ismi haline geldi. Melez şarkıcıya sosyal medyadan destek üzerine destek yağdı.Son günlerde işlenen siyahi cinayetlerin en çok ses getirenleri Afro-Amerikalı Alton Sterling ve Philando Castile için yükselen tepkilere en zirvedekilerden Beyonce de katıldı.

Eylem çağrısı sosyal medya ile sınırlı kalmadı!

Beyonce sahneye çıktığı İskoçya’da konserine bir anda ara vererek arkasındaki dev ekrana polis şiddeti mağdurlarının isimlerini yansıtan bir barkovizyon gösterisi yaptı. Beyonce konser alanını dolduran hayranlarına, öfkelerini ve hayal kırıklıklarını eyleme dönüştürmeleri çağrısını burada canlı olarak seslendirdi. Resmi internet sitesinden bir mektup yayınlayan ve Instagram hesabından da konuyla ilgili açıklama yapan Beyonce’un bu çağırısına milyonlar destek yağdırdı.

beyonce çağrı

Yeni ölümlerden sorumlu Beyonce mi?

Beyonce çağrıları üzerinden henüz birkaç saat geçmemişken; Dallas’taki bir protesto gösterisi sırasında yaşanan silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 5 polis memurunun öldürülmesi üzerine birçok kişi Beyonce’ı sorumlu tuttuklarını belirten mesajlar attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu