Yazarlarımız

BİÇARE KENDAL KARAGÜL’ÜN SORUNU OLUR/ŞADAN KABA

Karagül’de Özcan Deniz’in yani dizideki rolüyle Murat Şamverdi’nin sürekli olarak diziye katılmasıyla birlikte farklı bir dönemece girildi.

Özcan Deniz’in Karagül’e dahil olması uzun zamandır diziye dahil olacak mı olmayacak mı haberlerinin medyada boy göstermesine ve zaten başarılı giden bir projenin iyice köpürmesine neden oldu. Murat Şamverdi Karagül’ün izleyici ile daha sağlam bir ilişki kurma konusunda adeta ekstra bir çapa işlevi gördü.Yapım şirketi bu işi gerçekten de iyi yönetti. Yaratılan özlem nihayet giderildi ve Karagül izleyicisi merakla beklediği Murat Şamverdi’sine kavuşmuş oldu.

Murat Şamverdi’nin senaryoya iyice dahil olmasıyla Kendal ile ilişkiler, dengeler de değişti. Hatta yeni bir boyut kazandı. İpler Murat Şamverdi’nin eline geçince “Kötülük abidesi Kendal” zaman içinde kedinin canı istediği gibi oynadığı fareye dönüştü. Oysa Karagül’de Kendal’ın sağlam bir kötü profil çizmesi diziye hep ivme kazandırdı. İzleyicinin gözünde diziyi hep zinde tuttu. Şimdilerde ise Kendal Ağa, Murat Şamverdi’nin oyunlarının planlarının peşinden sürüklenen sıradan bir “kötü adam” kıvamına dönüştü.

Eğer Karagül bu sezon final yapıp veda etseydi bu dönüşüm kabul edilebilirdi. Ama böyle bir açıklama olmadığına göre gelecek sezon da Karagül kaldığı yerden yoluna devam edecek.

Karagül için sorun tam da burada başlıyor. Kendal profilinin senaryo içindeki düşüşü hatta neredeyse “Zavallı” bir ağaya dönmesi Karagül’ün ivmesine olumsuz etki edebilir. Yukarıda sözüne ettiğim dizinin zindeliğine halal getirebilir.

Yani, bir biçimde Murat Şamverdi ve Kendal denkleminde Kendal’dan yana bir denge olması gerekiyor. Dizinin geleceği için Kendal’a kaybettirilen mevzilerin yeniden ona terkedilmesi gerekiyor. Yoksa Kendal faktörü gelecek sezonda dizinin beklenmedik reyting sorunları yaşamasına neden olabilir.

Yani zavallı bir Kendal, ne seyirciye ne de reytinglere yarar.

 

RECEP İVEDİK 4 YENİ GİŞE ŞAMPİYONUMUZ

Evet, Recep İvedik 4’ün gişede iyi sonuç alacağı bekleniyordu ama yeni gişe şampiyonumuz olacağını beklemiyordum doğrusu. Verilere bakılırsa filmi yaklaşık 7 milyon 250 bin kişi izledi.Çünkü seyrettiğim Recep İvedik 4 filminin serinin diğer filmlerinden önde olması için bir artısını görememiştim. Bu sonucu uzun zamandır millet olarak diken üstünde yaşadığımız zaman diliminde gülmeye, kahkaha atmaya duyduğumuz özlemin şiddetiyle mi açıklamalıyız bilemiyorum…

Aslında Recep İvedik, son filmde tüm başarısını Survivor yarışmasına yani Acun Ilıcalı’ya borçlu demek lazım. Çünkü filmin ağırlıklı senaryosu Survivor yarışması olarak geçiyor. Senaryoda ekstra bir yaratıcılık yok. Yani Recep İvedik 4’te Şahan Gökbakar’ın can simidi olmuş Survivor.

Medyaya yansıdığı kadarıyla Şahan Gökbakar ve dağıtım şirketi Tiglon arasında iç açıcı olmayan gelişmeler sözkonusu. İddialar doğruysa Şahan Gökbakar Recep İvedik 4’ten 10 milyon lira kazanmış. Tam 25 milyon lira daha alacaklıymış. Çekler karşılıksız çıkınca Şahan alacağının peşine düşmüş doğal olarak.

Hazır Şahan alacağının derdine düşmüşken şöyle bir ağız tadıyla eleştireyim dedim…

 

ŞADAN KABA / MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu